John Lee Hooker Day 2018. Dzisiaj drugi dzień muzycznego wydarzenia

0

W sobotnie popołudnie (8.09), mury Zamku Piastów Śląskich w Brzegu wypełniła klimatyczna bluesowa i hard rockowa muzyka. Już o godz. 14:00 rozpoczęła się II edycja koncertów upamiętniających amerykańskiego muzyka bluesowego, czyli „John Lee Hooker Day 2018”. Dziś odbędzie się drugi dzień imprezy.


Wczoraj na scenie zagrali m.in.: „Big Red Bottle”, „Blues Galeria” i „Blues Menu”, a
od godz. 22:30 muzyczne wydarzenie kontynuowano na „Jam Session” w Herbaciarni. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych uczestników imprezy i przygotowali dla dzieci m.in. dmuchaną zjeżdżalnię.

– John Lee Hooker urodził się 1917 r., w Stanach Zjednoczonych i uznawany jest za geniusza i wielką gwiazdę muzyki bluesowej. Jego wyrazisty styl, od czasu debiutu w 1959 r., zyskał wielkie grono wielbicieli. Grał różne odmiany bluesa. Jego wielkość niech zobrazuje fakt, że takie zespoły jak „The Rolling Stones”, „The Animals”, czy sam Jimi Hendrix, wzorowały się na nim i próbowały z nim współpracować – przedstawiał postać Johna Lee Hookera Łukasz Oskar Michalak z Brzeskiego Centrum Kultury.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja „JLHD” jest upamiętnieniem 101. rocznicy śmierci muzyka. – To świetna inicjatywa, mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepiej i coraz więcej atrakcji. W poprzednim roku wydarzenie udało się, a mieszkańcy licznie przybyli posłuchać koncertów. W tym roku mamy m.in. zespoły jak Blues Galeria, Blues Menu i wiele innych wspaniałych artystów. Organizatorom na pewno nie zabraknie pomysłów na przyszłość – mówi fanka bluesowych i rockowych brzmień Anna Wasiel.

Drugi dzień muzycznego święta rozpocznie się dziś (9 września) o godz. 14:00, również
na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. O godz. 17:00 na scenie wystąpi zespół „J.E.J. Band”, a następnie (godz. 18:45) „Lipka & Przyjaciele”. Około godz. 20:30 zagra zespół „Blues Junkers”.

Anna Wendlińska