„Lubię się bać” – spotkanie autorskie Olgi Rudnickiej

0
fot. Agnieszka Sobczak

Olga Rudnicka – młoda, utalentowana autorka powieści kryminalnych z intrygującą dawką czarnego humoru była gościem w Klubie 1. Pułku Saperów w Brzegu, w dniu 26 listopada 2018 roku. Panią Olgę i uczestników spotkania powitała serdecznie kierownik klubu – pani Jana Koronkiewicz.


Autorka „ z przymrużeniem oka” opowiadała o początkach swojej kariery, pierwszym kontakcie z wydawcą i inspiracjach. Rozczytana w prozie S. Kinga, J. Hilla, H. Cobena chciała pisać podobnie mroczne, straszne historie. Nie do końca to się udało. Jej książki nie straszą, ale bawią i przyciągają coraz liczniejsze rzesze czytelników. Czytelnicy doceniają intrygi kryminalne i czarny humor, który stał się już znakiem rozpoznawczym jej książek.
Zadebiutowała mając niespełna 20 lat w 2008 r. książką „Martwe jezioro”.

Zachęcona sukcesem książki w ciągu 10 lat napisała 16 powieści kryminalnych, jest również współautorką polskich współczesnych zbiorów opowiadań kryminalnych. Jak sama mówi: często nie potrafi rozstać się ze swoimi bohaterami i stąd dalsze kontynuacje ich przygód np. cykl „Natalii 5”, „Zacisze 13”. Pisząc utożsamia się z bohaterami i żyje wtedy w świecie nierealnym. Tylko pasje np. jazda konna pomagają Jej wrócić do rzeczywistości. Pomysły do powieści czerpie przede wszystkim ze… swoich koszmarów sennych. Jej lekturą do poduszki są przecież przerażające historie m.in. S. Kinga, lubi się bać! Z kolei inspiracją do książki „Lilith” był obraz Johna Colliera o tym samym tytule. Podczas pisania „Cichego wielbiciela” – książki poruszającej problem stalkingu (uporczywe nękanie, dręczenie ofiary) wciąż słuchała piosenki „Martwe morze” Budki Suflera, aby wprowadzić się w odpowiedni klimat.
Pani Olga oczarowała brzeskich słuchaczy swoją osobowością, poczuciem humoru i ciekawą twórczością.

Kameralne spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Czytelnicy mogli poznać osobiście ulubioną pisarkę i zdobyć cenne autografy.

Tekst: Elżbieta Skrzypczyńska
Zdjęcia: Agnieszka Sobczak