Niespodzianka dla Mikołaja – koncert noworoczny w Klubie Wojskowym

0
fot. Anna Choma

W piątek 25 stycznia w Klubie Wojskowym 1. Pułku Saperów w Brzegu odbył się noworoczny koncert pod tytułem „Niespodzianka dla Mikołaja”. Niezwykle barwny i energetyczny koncert związany był ze świętami Bożego Narodzenia i przyjściem Mikołaja. Tym razem jednak to nie Mikołaj roznosił prezenty, ale dzieci zrobiły prezent Mikołajowi.


Zmęczony po ciężkiej pracy Mikołaj (musiał roznieść po całym świecie prezenty dla dzieci) wygodnie drzemał w fotelu, gdy odwiedziły go skrzaty z niespodzianką. Choć pudło było wielkie, nie był to typowy prezent. Złożyły się na niego kolędy i pastorałki przygotowane przez dzieci oraz barwne tańce w wykonaniu najmłodszych. Nieco zaskoczony w pierwszej chwili nie wiedział co począć, ale zachęcony gromkim śmiechem i wesołymi melodiami ochoczo przystąpił do zabawy. Bawił się tak dobrze, że nawet zagrał dzieciom na ukulele, a skrzaty przyprowadziły dla niego prezenty, które rozda dzieciom w przyszłym roku. W końcu zaciekawiony zajrzał do pudła, w którym czekały na niego niespodzianki. A były niezwykłe. Jak przystało na żołnierza, dostał wojskowe buty, pelerynę – niewidkę i prawdziwy wojskowy hełm. W finale pojawił się nawet oficer dyżurny z poleceniem wyjazdu na poligon. Zaskoczony Mikołaj rozglądał się już za swoimi reniferami, ale pod Klubem czekał na niego transporter opancerzony – najlepszy w pułku PTS.

W koncercie udział wzięły grupy związane swoją działalnością z Klubem Wojskowym: taneczne – Biedronki I i Biedronki II; wokalne – Biedroneczki, Biedronki i Inwencja oraz zespół wokalno-instrumentalny Biedronki. W rolę Mikołaja wcielił się Radosław Dobrowolski, w rolę Skrzatów – Milena Wiącek, Maja Roman i Zuzia Kasztelan, a jako solistka (oficer dyżurny) wystąpiła st. szer. Karolina Sałatkiewicz z 1. Pułku Saperów w Brzegu. W repertuarze znalazły się kolędy „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, a także pastorałki, m. in. „Świeć gwiazdeczko”, „Pastorałka od serca do ucha” czy „Skrzypi wóz”. Scenariusz, reżyseria i scenografia spektaklu to dzieło Jany Koronkiewicz i Anny Glińskiej. Przygotowanie wokalne Agnieszka Sobczak, Jana Koronkiewicz i Anna Glińska. Choreografia Anna Glińska. Nagłośnienie i oświetlenie Rafał Ochociński. Na widowni pojawili się rodzice dzieci biorących udział w przedstawieniu oraz znajomi i przyjaciele. W imieniu dowódcy 1. Pułku Saperów w Brzegu twórcom spektaklu i artystom bardzo serdecznie podziękował przewodniczący Rady Rodziców ppłk. Krzysztof Jaroszek. Wszyscy bawili się doskonale, a koncert zakończył się gromkimi brawami.

tekst: R.O.
zdjęcia: Anna Choma