IV Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek – ruszył nabór zgłoszeń

0
fot. archiwum / Damian Wolak

Ruszył nabór do jednego z najciekawszych festiwali w regionie i kraju. Już niebawem, tj. 30.03.2019 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu podziwiać będzie można torty, które swoim wyglądem z pewnością będą zachwycać. Nabór zgłoszeń trwa do 15.03.2019.


Organizatorem konkursu jest Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak. Jego celem jest m.in.: identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych wyrobach cukierniczych służących promocji obszaru, regionu, czy miejscowości; promowanie i stymulowanie wykorzystania lokalnych zasobów, walorów obszaru, a także identyfikacja podmiotów i ich wyrobów, które mogą służyć do budowy produktu turystycznego i marki regionu.

– Uczestnicy Festiwalu w rywalizacji konkursowej zaprezentują swoje wyroby cukiernicze – torty, które wykonane zostaną tak, by jak najwierniej przypominać temat przewodni czyli zamki, pałace i dworki z województwa opolskiego. Dodatkową kategorią w tym roku są legendy, podania i mity Stobrawskiego Zielonego Szlaku, do których torty muszą swoim wyglądem nawiązywać – mówi inicjatorka i organizatorka festiwalu Jadwiga Kulczycka.

Ci, którzy chcą wziąć udział w rywalizacji konkursowej i zaprezentować swoje wyroby muszą przede wszystkim: zapoznać się z Regulaminem konkursu i wykonać tort zgodnie z zawartymi w regulaminie obostrzeniami i zasadami; wypełnić i przesłać kartę zgłoszeniową; przywieźć tort lub atrapę tortu; wykonać na miejscu dla publiczności mini wyrób cukierniczy np. zdobione ciastko, lizak, pralinę, czekoladę przedstawiające walory kulturowe, historyczne i przyrodnicze województwa opolskiego w tym Stobrawskiego Zielonego Szlaku. Dodatkowo muszą także zaprezentować swoją pracę komisji konkursowej oraz odwiedzającym festiwal, a także przygotować smakołyki do degustacji dla odwiedzających np. ciasteczka, babeczki.

Regulamin – w języku polskim i angielskim, formularz zgłoszeniowy oraz galeria zamków, pałaców oraz dworków, a także wszystkie legendy można znaleźć na stronie internetowej http://stobrawskiszlak.pl/731/miedzynarodowy-festiwal-tortow-ciast-i-ciasteczek.html. Informacje dostępne są także na facebooku: https://www.facebook.com/miedzynarodowyfestiwaltortowciasticiasteczek.

Tygodnik „Panorama Powiatu” oraz portal Brzeg24.pl objęły imprezę patronatem medialnym. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.