PSP nr 5 z Brzegu triumfuje na XXI Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych

0

We wtorek (05.03.2019) w Opolu, pod hasłem „Show Time. Warum Nicht?” odbyła się XXI edycja Przeglądu Teatrów Obcojęzycznych. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu, którzy zajęli wysokie miejsca.


W przeglądzie teatrów wzięły udział amatorskie zespoły aktorskie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego, które zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i umiejętności językowe. PSP nr 5 reprezentowana była przez dwie drużyny pod opieką pani Doroty Banik i pani Sylwii Szulc, które zajęły w kolejno I i II miejsce.

Najwyższe miejsce na podium zajęli uczniowie z klasy 5d ze sztuką, pt. „Hackbusters, czyli pogromcy hakerów”. Scenariusz do przedstawienia napisali sami uczniowie, a zabawną opowieść o młodej blogerce modowej pokazali Hanna Wdowiuk, Bartłomiej Szpineta, Michał Soliński, Szymon Kruczek, Bruno Kowal, Mateusz Wierzbicki Ryszard Augustyn. Dekoracje do przedstawienia przygotowała pani Aldona Kruczek, której twórcy spektaklu serdecznie dziękują za pomoc.

Drugim widowiskiem zaprezentowanym przez PSP nr 5 była niemieckojęzyczna, swobodna interpretacja „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupérego zatytułowana „W poszukiwaniu miłości”.

Opartą na znanych utworach muzycznych inscenizację prezentowali Natalia Miładowska, Karolina Hołomejko, Martyna Jączyk, Daria Raczyńska i Wiktoria Szkoda (wszystkie z klasy 8b) oraz Jakub Królak, Maciej Mikołaszewski i Mikołaj Wodiany (uczniowie klasy 7a). Akompaniatorem występu był uczeń PSM I PSP6 w Brzegu – Jan Stawicki.

Dorota Banik i Sylwia Szulc