Kwietniowe koncerty w OKiR Grodków

0

Dom Kultury w Grodkowie zrealizuje niebawem kolejne wyjątkowe koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się już 10. kwietnia i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom muzyki filmowej. Kolejny zaplanowano na 27.04.2019, kiedy to publika będzie mogła oddać się przyjemności słuchania refleksyjnych, poetyckich propozycji.


„Viva la Cinema! Koncert muzyki filmowej”

W środę (10.04.2019) o godzinie 18:00 w grodkowskim OKiR odbędzie się koncert z cyklu „Muzyczne Impresje”. Wydarzenia wpisane w program cyklu odbywają się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Opolskiej. To siódmy sezon realizacji serii koncertów orkiestrowych, które na Opolszczyźnie cieszą się ogromną popularnością.

Grodkowska publiczność będzie miała okazję wysłuchać polskich i zagranicznych tematów muzyki filmowej w wykonaniu wyjątkowego zespołu artystów – el12 Opole Politechnic Band. Tworzą go: Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu oraz Grudzicka Orkiestra Dęta. Muzyków poprowadzi dyrygent Przemysław Ślusarczyk. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncert „U studni”

Kolejne muzyczne wydarzenie zrealizowane zostanie w sobotę (27.04.2019) o godzinie 19:00. Wtedy na scenie Domu Kultury w Grodkowie zaprezentuje się zespół „U studni”, w skład którego wchodzą: Dariusz Czarny – gitary, śpiew; Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew; Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, Wojciech Czemplik – skrzypce, altówka; Joanna Radzik – skrzypce; Robert Jaskulski – gitara basowa. Gościnnie z grupą występują także: Poeci Adam Ziemianin i Krzysztof Cezary Buszman.

Zespół istnieje od 2012 roku, ale jego muzyczna historia trwa już bardzo długo. Przez wiele lat, muzycy grupy współtworzyli rozpoznawalne brzmienie Starego Dobrego Małżeństwa. Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także swoje własne. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego spotkania.

Dyskografia zespołu to: U Studni (Dalmafon2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014), Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), U Studni – Jubileusz Poety (Dalmafon 2018). Wkrótce na rynku pojawi się ich piąta płyta, zawierająca piosenki napisane do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana. Najnowsza propozycja artystyczna, to nowa poetyka, nowe brzmienie, ale niezmiennie miłość, mądra refleksja, szukanie tożsamości i sensu życia są wspólnymi mianownikami twórczości tej grupy. Wstęp na koncert jest płatny i kosztuje 35 złotych.

O tych i innych wydarzeniach realizowanych przez OKiR Grodków przeczytać można na stronie www.okir.pl. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.