Filmowa kumulacja w Kinie Odra

0
fot. materiały prasowe Kino Odra

W tym tygodniu, w oławskim kinie Odra czeka prawdziwa filmowa kumulacja. Każdy widz znajdzie coś dla siebie. W klimatycznym – liczącym blisko 100 lat kinie – w dniach od 22 do 28 kwietnia na wielkim ekranie zobaczymy aż 11 różnych tematycznie i gatunkowo filmów. Szczegółowe informacje, opisy filmów, zwiastuny i bilety znajdziemy na stronie http://kultura.olawa.pl/kino/.


„Złodziejaszki”
Od poniedziałku (22. kwietnia) zapraszamy na jedyny pokaz filmu „Złodziejaszki” autorstwa japońskiego reżysera, który zdobył Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2018 oraz kilkadziesiąt innych wyróżnień i nagród, w tym tegoroczne nominacje do Złotego Globu, Independent Spirit Awards oraz BAFTA. Historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio, utrzymującej się z drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości. „Złodziejaszki” są misternym i pełnym tajemnic filmem. Piękne i magiczne kino, które niekiedy wtrąca bezpośrednie realia, przez co historia działa na widza na kilku poziomach. Uwodzi językiem opowiadania, a jednocześnie przeraża i smuci świat, o którym opowiada.

„Impostor”
Młoda mama chcąc uciec przed przeszłością, przeprowadza się ze swoim synkiem do domu na wsi, mając nadzieję na rozpoczęcie nowego życia. Pewnej nocy dziecko znika w lesie, a gdy się odnajduje, nie jest do końca sobą. Z dnia na dzień jego zachowanie staje się coraz bardziej dziwne, a matka zaczyna podejrzewać, że chłopiec, który wrócił do domu, może nie być jej synem… Ten seans powtórzymy jeszcze raz w środę 24 kwietnia o godz. 20:00.

„Free Solo: ekstremalna wspinaczka”
Od wtorku (23. kwietnia) proponujemy ekstremalne, sportowe emocje. Nagrodzony Oscarem film „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” jest zapisem przygotowań Alexa Honnolda do wspinaczki, o której bohater marzył przez wiele lat. Honnold chce zdobyć najsłynniejszą ścianę skalną na świecie i wspiąć się na wznoszący się ponad kilometr nad ziemią granitowy monolit w Parku Narodowym Yosemite… bez żadnej asekuracji. Uznana za jedno z największych sportowych osiągnięć wspinaczka Honnolda na El Capitan wyznaczyła nowe standardy, bo gdyby nie została perfekcyjnie zrealizowana, zakończyłaby się jego śmiercią. To niezwykłe dokonanie sprawiło, że Honnold trwale zapisał się w historii ludzkich osiągnięć.

„Faworyta”
Przewrotny, pełen złośliwości i intryg obraz, który wyróżniony został Złotym Globem 2019, Nagrodą Publiczności na festiwalu Camerimage, dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji 2018 oraz tegorocznym Oscarem dla Olivii Coleman za najlepszą aktorkę pierwszoplanową. Władza to narkotyk. Gdy ktoś raz jej posmakuje, nie będzie umiał się z nią rozstać. W błędzie są ci, którzy twierdzą, że słabość do niej mają wyłącznie mężczyźni. Reżyser Yorgos Lanthimos postanowił pokazać historię walki o względy królowej Anny pomiędzy lady Sarą i przybyłą na dwór królewski Abigail.

„Over the Limit”
To nie koniec filmowych emocji! W środę 24 kwietnia o 18:15 kolejny sportowy dokument – „Over the Limit” – portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej, 20-letniej Margarity Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu treningowego ukazuje wyjątkową więź Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner, które wyznają odmienne filozofie uprawiania sportu. „Over the Limit” to intymny dramat brutalnych relacji, które prowadzą do sukcesu. Film przedstawia również koszty, jakie musi zapłacić sportowiec uprawiający w wyczynowy sposób swoją dyscyplinę.

„Vox Lux”
W czwartek o 17:45, w ramach Kina w spódnicy odbędzie się przedpremierowy pokaz „Vox Lux” – opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop, w którą wcieliła się hipnotyczna i prowokująca laureatka Oscara, Natalie Portman. „Vox Lux” to magnetyzujący portret XXI wieku i świata współczesnej popkultury, a jednocześnie historia dorastania w blasku fleszy, opowieść o utracie niewinności i wykreowanym wizerunku, od którego nie można uciec. Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej międzynarodową gwiazdę muzyki pop. Na ekranie oglądamy wydarzenia na przestrzeni 15 lat, obrazujące karierę artystki oraz ewolucję popkultury. Wyjątkowy, przedpremierowy i pełen niespodzianek pokaz dla Pań w promocyjnej cenie 12 zł! W tym samym dniu 20:15 wiosenna powtórka – „Narodziny gwiazdy”z Lady Gagą i Bradleyem Cooprem w rolach głównych. Wszakże są filmy, które warto powtarzać i do których warto wracać, szczególnie na dużym ekranie. „Narodziny gwiazdy” jest filmem, który nieprzerwanie cieszy się dużym uznaniem widzów i krytyków na całym świecie. Oscarową historię o słynnym artyście i młodszej kobiecie, która dzięki niemu staje się prawdziwą gwiazdą pokażemy tylko raz – 25 kwietnia o godz. 20:15. Na ten seans proponujemy bilety w cenie 13 zł.
Ponadto jeszcze do 25 kwietnia codziennie wyświetlać będziemy „Dumbo” dla najmłodszych widzów, a w dniach 26-27 kwietnia w stałym repertuarze Kina Odra bajka „Praziomek”, „Vox Luz” i „Biały kruk”.

„Kino Malucha”
W niedzielę 28 kwietnia o godz. 11:00 cykliczny seans dla naszych najmłodszych widzów – „Kino Malucha”. Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej części “Basi”, w kwietniowym Kinie Malucha pokażemy w Kinie Odra dalszą część przygód ulubienicy najmłodszych. Nowe odcinki o perypetiach rezolutnej pięciolatki to: „Basia i telewizor”, „Basia i pieniądze”, „Basia i taniec” oraz „Basia i gotowanie”. Tytułowa Basia to bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! Basia jako bohaterka dla najmłodszych widzów uczy jak z codzienności zrobić wielką przygodę przy nieustannym zachwycie nad najmniejszymi rzeczami. Nasze drogie maluszki zapraszamy 28 kwietnia, w niedzielny poranek o godz. 11:00 do Kina Odra na Kino Malucha. Bilety dla dziecka – 10 zł, dla opiekuna – 12 zł. A po seansie w holu kina krótki program animacyjny.
Szczegóły tutaj: http://kultura.olawa.pl/filmy/basia-2/

Przypominamy, że w związku z koncertem Alicji Majewskiej (bilety w całości wyprzedane) Kino Odra w niedzielę 28 kwietnia wyświetla tylko poranny seans. Kasa będzie czynna do godz. 19.30.


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu napiszecie tytuł filmu, na który chcielibyście się wybrać. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w naszej redakcji w Brzegu przy ul. Piastowskiej 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:00) najpóźniej do 30 maja 2019 roku. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 690 80 30 70.