Smaki Bułgarii w brzeskiej Wozowni

0

W maju w Restauracji Wozownia w Brzegu, miłośnicy kuchni europejskiej będą mogli poznać i zasmakować dań kolejnego kraju naszego kontynentu. Mowa o Bułgarii, do której w kulinarną podróż będzie można się udać w czwartki – 16. i 30. maja.


Kuchnia bułgarska słynie przede wszystkim z tego, że jest niezwykle smaczna, zdrowa i bogata w różnego rodzaju warzywa. Jako dania główne dominują potrawy mięsne, do których podaje się najczęściej sałatki. Bułgarzy uwielbiają także zupy, które serwowane są przed południem, a ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza chłodniki. Dodatkowo, do wielu potraw dodawany jest nabiał, a sami Bułgarzy uwielbiają białe sery.

Kto jest ciekaw smaków kraju Złotych Piasków, ten jak najszybciej powinien zarezerwować miejsce na jednym z dwóch Wieczorów Bułgarskich, które w maju zrealizowane zostaną w Restauracji Wozownia w Brzegu. Specjalne menu opracowane na wieczory zawiera cztery wyjątkowe potrawy, które zostaną przygotowane według oryginalnych, bułgarskich przepisów.

Na początek, jako przystawka podany zostanie Kartofel po bułgarsku czyli faszerowany ziemniak w mundurku zapieczony serem. Po pysznym starterze przyjdzie pora na tradycyjną bułgarską zupę. Mowa o lekkim chłodniku ze świeżych ogórków, znanym w Bułgarii jako Tarator.

Prawdziwą ucztą dla zmysłów będzie także danie główne. Goście lokalu będą mogli bowiem poznać czym jest i jak smakuje bułgarska Kawarma. To tradycyjne danie mięsne z ryżem, które z pewnością przypadnie do gustu nawet największym smakoszom. Kulinarną „kropką nad i” będzie przepyszny deser. Uczestnikom wieczoru zaserwowana zostanie bowiem baklawa czyli ciasto listkowe przekładane orzechami i miodem.

Spotkanie z kuchnią bułgarską to wyjątkowa kulinarna podróż na południowy-wschód Europy. Kto wie, być może dla niektórych będzie inspiracją do odbycia prawdziwej podróży, np. w okresie wakacji. Jedno jest pewne w drugi i ostatni czwartek maja w Wozowni z pewnością będzie pysznie.

Dla przypomnienia, kolacje odbędą się 16.05 i 30.05 o godz. 18:00. Koszt udziału to jedyne 59 złotych od osoby – w cenie wyżej opisane menu. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje, które przyjmowane są pod numerami telefonów: 77 416 5199 i 786 869 098 w godzinach otwarcia Restauracji. Liczba miejsc ograniczona.

Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl objęły wszystkie wydarzenia organizowane w Wozowni patronatem medialnym. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły znaleźć można na facebooku Wozowni – facebook.com/Wozownia.