Z Brzegu do Konina, przez Piłę, Bratysławę i Łódź czyli Coco Dance Center w trasie po wielkie, taneczne sukcesy!

0

Wiosna tego roku jest dla tancerzy Szkoły Tańca i Baletu Coco Dance Center bardzo gorąca. Uczestnicy zajęć realizowanych w szkole mają za sobą udział w kilku festiwalach, gdzie z sukcesami reprezentowali barwy tak swoich formacji jak i Brzegu. Grupy zakwalifikowały się także do kolejnych, wielkich wydarzeń tanecznych, takich jak np. 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie.


Ledwo zakończyliśmy 8. edycję Tanecznego Grand Prix Polski KOTWICE 2019 w Brzegu, gdzie na parkiecie spotkały się najlepsze formacje taneczne z całej Polski, a nasze zespoły zaprezentowały się na ich tle fantastycznie, osiągając świetne wyniki, to tydzień później już byliśmy w Pile – mówi Andrzej Rolski, instruktor, pedagog i właściciel Szkoły Tańca i Baletu Coco Dance Center.

W Pile odbywa się największy festiwal hip hopowy w Polsce, który miał już swoją 18 edycję – Rytm Ulicy. W tym 3 – dniowym maratonie tanecznym można było zobaczyć zespoły rywalizujące w Brzegu na Kotwicach 2019 oraz brzeski zespół Mały Detal, który po raz pierwszy wziął udział w tym wydarzeniu.

Dzieciaki pojechały po naukę i zebranie ogromnego doświadczenia, bo tego co się w Pile dzieje, nie da się opisać w kilku słowach – opowiada Dariusz Mrowiec, instruktor, pedagog i choreograf Małego Detalu. – Nasi podopieczni byli jednymi z najmłodszych na festiwalu, ale mogli za to poznać wszystkie style tańca ulicznego i zobaczyć najlepszych w Polsce tancerzy. – dodaje instruktor.

Czego uczymy? Że nie ma konkurencji – tylko wymiana doświadczenia, że nie ma porażek tylko motywacja do dalszej pracy. Nasze najmłodsze składy wiedzą, że zespołów z innych ośrodków na własnym podwórku jak i z końca Polski się nie hejtuje tylko wspiera. Dla naszych grup hip-hop to nie tylko „giętkie nogi”, ale także cała kultura, którą kultywują i to jest piękne. Przywieziona energia i doświadczenie pozwala im dalej się rozwijać, poszerzać kreatywność i być ponad podziałami. Pamiętajcie, gdzie nie tańczycie, co nie tańczycie – Taniec ma łączyć, nie dzielić – podkreśla Dariusz Mrowiec.

Zespół Mały Detal zebrał bardzo pochlebne recenzje za swój występ i wrócił bogatszy o coś więcej niż tylko puchary.

Nie samym Małym Detalem Coco żyje – śmieje się Angelika Rolska, również instruktorka i właścicielka szkoły – po drodze zespół Modernizacja wytańczył w Dobrzyniu Wielkim, na Festiwalu Sztuki Tanecznej, dwa pierwsze miejsca i został uhonorowany wielkim pucharem dla Najlepszego Zespołu Tanecznego w kategorii Modern. Tu wielkie brawa również dla naszych podopiecznych a zarazem instruktorek, które przygotowały zespół – Ingi Kiełtyki i Amandy Piszczek. – dodaje A. Rolska.

No tak, w tym samym czasie tańczyliśmy jeszcze we Wrocławiu na Street Meet i wtedy doszła do nas wspaniała wiadomość z Konina – dodaje Dariusz Mrowiec – zostaliśmy zakwalifikowani z Małym Detalem, do jubileuszowego 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca!

Jest to największy i najstarszy festiwal twórczości dziecięcej i pierwszy raz – po 30 latach – Brzeg doczekał się swojego reprezentanta. Zakwalifikowanie się do ścisłego finału jest już bardzo dużym osiągnięciem, gdyż na 180 zgłoszonych prezentacji, organizatorzy zaprosili do udziału tylko 108, a brzeski zespół został dodatkowo wyróżniony i będzie mógł, jako jedna z nielicznych grup, zaprezentować aż dwie choreografie.

Wyjazd do Konina w dniach 5 – 9.06.2019 to bardzo duże organizacyjne wyzwanie. Wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego szukamy wszędzie sponsorów, licząc również na pomoc finansową Urzędu Miasta i pana Burmistrza Jerzego Wrębiaka, wszak chyba lepszej promocji naszego Miasta mieć nie można – opowiada Andrzej Rolski. – Już jesteśmy po wstępnym słowie z panem Burmistrzem i wierzymy, że nasza wspólna praca na rzecz promocji Brzegu, będzie wymierna i z dumą będziemy mogli reprezentować nasze miasto. – dodaje instruktor.

Wiosna jest więc dla zespołów ze Szkoły Tańca Coco Dance Center bardzo gorąca i to bez względu na pogodę za oknem. – Przedwczoraj w Bratysławie padał śnieg – śmieje się Dariusz Mrowiec, który uczestniczył w festiwalu hip hopowym Suprise Battle vol 4 na Słowacji.

Przed nami jeszcze Łódź, gdzie najstarsza formacja tańca współczesnego Projectownia jedzie potańczyć w tamtejszym teatrze. – dodaje Andrzej Rolski. – Dla młodszych grup festiwale w Marcinkowicach i Chojnowie, no i szykują się spektakle teatralne naszego premierowego spektaklu przygotowanego przez Projectownię, a sezon będziemy kończyć 17-18.06 z wielką ulgą i małą chwilą na odpoczynek, bo przecież w lipcu Międzynarodowy Festiwal Tańca w Lądku, gdzie jedziemy z naszymi podopiecznymi. Do tego jeszcze Festiwal Teatrów Tańca w Złocieńcu, więc trzymajcie kciuki drodzy brzeżanie bo jeszcze na pewno o nas nie raz w tym roku usłyszycie! – podsumował A. Rolski.

Angelika Rolska, Dariusz Mrowiec, Andrzej Rolski