Animacje, horrory, komedie i klasyka. Kino Odra zaprasza na seanse

0

W tym tygodniu, w kinie Odra każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję filmową! W cyklu Seans Kinomana wyświetlona zostanie sensualna opowieść o niemożliwej miłości – „Tamte dni, tamte noce”. Nowością jest nowy cykl – Klasyka Kina, który zadebiutuje filmem z 1939 roku – „Czarnoksiężnik z Oz”. Ponadto dwie propozycje dla młodszej widowni – „Manu! Bądź sobą” oraz „Shazam!”. Na mocne nerwy proponujemy nowy horror „Topielisko. Klątwa La Llorrony”, wstrząsającą historię opartą na faktach – „Podły, okrutny, zły” a dla tych, którzy chcą się pośmiać – najnowszą komedię z Charlize Theron i Sethem Rogenem – „Niedobrani”. Przypominamy, że w sobotę 18 maja Kino Odra jest nieczynne z uwagi na odbywajacy się koncert Dawida Podsiadło „Wielkomiejski Tour” (wszystkie bilety wyprzedane). Zapraszamy do klimatycznego Kina Odra, które jest połączeniem 100-letniej tradycji filmowej i współczesnej sztuki!


„Shazam!”
To nowy film komiksowy DC, którego bohaterem jest Billy Batson. Kiedy nastolatek wypowie magiczne słowo SHAZAM zmienia się w dorosłego superbohatera! Shazam w głębi duszy jest jednak nadal dzieckiem i choć zamknięty jest w umięśnionym ciele herosa, wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami – do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/shazam/

„Topielisko. Klątwa La Llorrony”
Jeśli lubicie horrory, to zdecydowanie warto zainteresować się wyprodukowanym przez Warner Bros filmem „Topielisko. Klątwa La Llorony”. Twórcy z Michaelem Chavesem na czele obiecują wyjątkowo straszne kino.
Autorzy „Klątwy La Llorony” stawiają na motywy paranormalne. Obraz przedstawia historię „płaczącej kobiety”, czyli tytułowej „La Llorany”. Dla niektórych to bajka ludowa: przerażająca zjawa, o której najlepiej nie wspominać, ponieważ jej imię od pokoleń jest kojarzone ze złem. Kobieta utopiła swoje dzieci, by później popełnić samobójstwo, topiąc się w rzece. Teraz zjawa nęka kolejnych ludzi, którzy odwiedzają tytułowe miasteczko…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/topielisko-klatwa-la-llorony/

„Podły, okrutny, zły”
Pozory czasami mogą mylić, a cenę za pomyłke można nieraz zapłacić najwyższą.
Niewinna twarz Teda Bundy’ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lily Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/podly-okrutny-zly/

„Seans Kinomana: Tamte dni, tamte noce”
Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman jest błyskotliwym siedemnastolatkiem, który wraz z rodzicami spędza lato we włoskiej, siedemnastowiecznej willi. Chłopak komponuje i gra muzykę klasyczną, czyta książki i flirtuje z pełną uroku Marzią. Jego ojciec jest szanowanym profesorem specjalizującym się w kulturze greko-romańskiej, a matka Annelle oczytaną tłumaczką. Pewnego dnia przyjeżdża do nich młody, amerykański stypendysta Oliver, który pracuje z ojcem Elia nad swoim doktoratem. Elio i Oliver szybko łapią dobry kontakt i odkrywają siłę wzajemnego przyciągania. Urodzony w Palermo reżyser Luca Guadagnino przedstawia kameralną i pełną subtelności opowieść o niemożliwej miłości dwóch mężczyzn. W jedną z głównych ról wciela się wschodząca gwiazda kina – Timothée Chalamet (nominacja do Nagrody Akademii za stworzoną przez siebie kreację aktorską). Zrealizowany z finezją film powala wyrafinowanymi zdjęciami, doskonałą grą aktorską oraz klimatem pełnym ukrytej namiętności. Produkcja została wyróżniona Oscarem w kategorii „najlepszy scenariusz adaptowany”. Zdobyła także wiele innych prestiżowych nagród.
Do zobaczenia w Kinie Odra tylko raz w cyklu Sean Kinomana – w czwartek 16 maja o godz. 17:30. Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza. Bilety w cenie 10 zł.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/majowy-seans-kinomana-tamte-dni-tamte-noce/

„Manu! Bądź sobą”
Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/manu-badz-soba/

„Niedobrani”
Piękna laureatka Oscara Charlize Theron i niepoprawnie zabawny Seth Rogen w komedii o tym, że czasem najbardziej zgrane są niedobrane pary.
Gdy Fred Flarsky spotyka po latach swoją dawną nianię Charlotte Field, w której kochał się skrycie jako nastolatek, on jest bezrobotnym dziennikarzem, a ona amerykańską Sekretarz Stanu. Wydaje się, że nie ma na świecie bardziej niedobranej pary. A jednak coś iskrzy.
I to na tyle intensywnie, że Charlotte wbrew protestom doradców, zatrudnia Freda jako autora swych przemówień. Facet ma dobre pióro, jeszcze lepsze serce, ale w wielkim świecie porusza się jak słoń w składzie porcelany. Ona zaś właśnie ogłasza swą kandydaturę na stanowisko prezydenta. Konkurenci już zacierają ręce, bo Fred z pewnością zaprzepaści jej karierę.
Chyba, że świat zobaczy w nim to, co dostrzegła ona…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/niedobrani/

Klasyka kina: „Czarnoksiężnik z Oz”
Po raz pierwszy na ekranie Kina Odra! Klasyka kina to nasz nowy cykl, w którym prezentujemy klasyczne, niezapomniane produkcje odrestaurowane cyfrowo. Debiutujemy w niedzielę 19 maja o godz. 15:30 “Czarnoksiężnikiem z Oz”, który w tym roku kończy… 80 lat!
Nieoceniona Judy Garland gra Dorotkę Gale, dziewczynkę wychowaną na farmie w Kansas, która marzy o „krainie po drugiej stronie tęczy”. Jej marzenie ma szansę się spełnić, gdy wraz z pieskiem, małym Toto i całym domem przeniesiona zostaje przez trąbę powietrzną w cudowne miejsce. W rezultacie niefortunnego lądowania domu, dziewczynka staje się obiektem wielkiej złości Złej Wiedźmy. Zaskarbiwszy sobie przyjaźń pustogłowego Stracha na wróble, pozbawionego serca Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa oraz chroniona magiczną mocą czerwonych pantofelków, Dorotka udaje się brukowaną drogą do Szmaragdowego Grodu na spotkanie ze wszechmocnym Czarnoksiężnikiem, by ten pomógł jej wrócić do domu.
Bilety w cenie 14 zł.

Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/klasyka-kina-czarnoksieznik-z-oz/