Damian Wolak nagrodzony w XII Wojewódzkim Konkursie Aneks Twórczości Artystycznej

0

Wojewódzki Konkurs ATA w Namysłowie, to wydarzenie cyklicznie organizowane od blisko pół wieku. Artyści prezentują w nim swoje prace w dziedzinach: malarstwo, grafika-rysunek, rzeźba, fotografia, twórczość literacka, czy twórczość muzyczna. W tegorocznej edycji udział wzięło 89 artystów, którzy zaprezentowali ponad 250 dzieł. Miło nam poinformować, że jedną z głównych nagród otrzymał nasz redakcyjny kolega – Damian Wolak.


Czarno-białe portrety Damiana, który na co dzień pracuje z nami jako fotoreporter, jury oceniło bardzo wysoko i przyznało mu II miejsce w kategorii fotografia.

– O konkursie dowiedziałem się od instruktorów z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie, gdzie uczestniczę w „Dyskusyjnym Klubie Fotografii”. Nie musiałem długo się zastanawiać nad wzięciem udziału w „Aneksie Twórczości Artystycznej”. Do konkursu zgłosiłem czarno-białe portrety wykonane swoim znajomym. Bardzo się cieszę z udziału w tej imprezie oraz z tego, że moje prace zostały tak wysoko ocenione. Chciałbym jeszcze w tym roku zaprezentować większą ilość zdjęć na wystawie – mówi Damian Wolak.

Warto dodać, że konkurs „Aneks Twórczości Artystycznej” w Namysłowie był początkowo wydarzeniem lokalnym. Dwanaście lat temu zyskał rangę wojewódzką. Swoje prace do konkursu zgłaszają nie tylko artyści z Opolszczyzny i innych regionów Polski, ale także z zagranicy.