Festiwal piosenki harcerskiej, zuchowej i ponadczasowej

0

Nasze życie bez muzyki byłoby nie pełne. Pozwala nam ona wyrażać swoje emocje oraz myśli i dzielić się nimi ze światem. W harcerstwie muzyka jest nie odłącznym elementem, który nie tylko bawi ale i wiele uczy dlatego już po raz trzeci harcerki i harcerze z Hufca Brzeg podjęli się organizacji Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i…. Ponadczasowej!


W dn. 10-12 maja na deskach sceny sali widowiskowo-sportowej w Żłobiźnie rozbrzmiały głosy ponad 180 osób, którzy chcieli pokazać swoją miłość do muzyki. Podczas sobotnich przesłuchań mieliśmy okazję wysłuchać kultowych polskich piosenek ponadczasowych ze wspaniałą oprawą sceniczną, w której przygotowania wszystkie drużyny włożyły ogrom pracy.  Nie brakowało także innych atrakcji, podczas przerwy na stawie „Kijanka” w Żłobiźnie harcerze wzięli udział w grze terenowej poświęconej historii muzyki ponadczasowej.

Po tym wszystkim przyszedł wreszcie czas na oficjalna galę rozdania nagród. Nic nie daje większej satysfakcji niż uśmiechy na twarzach uczestników, którzy dumnie odbierali swoje nagrody.

Gromkie brawa, łzy wzruszenia i okrzyki radości, to właśnie dla nich organizuje się takie wydarzenia.

Nasze przedsięwzięcie wsparł urząd miasta Brzeg przekazując dofinansowanie, które pozwoliło nam zorganizować festiwal na najwyższym poziomie.  Na gali nie zabrakło również gości specjalnych- Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Jacek Monkiewicz osobiście wręczył ufundowaną przez starostwo nagrodę dla „najlepszej drużyny”.
Gdyby jednak  wrażeń komuś wciąż było mało, w niedzielne popołudnie  w ramach festiwalu w NOK Herbaciarnia w Brzegu odbyło się „harcerskie granie”. Podczas tego spotkania poznaliśmy lepiej nasze ulubione zespoły ponadczasowe oraz spędziliśmy czas przy gorącej herbacie i dźwiękach gitary śpiewając ile sił.
Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczny festiwal mógł się odbyć i razem mogliśmy pokazać, że „śpiewać każdy może!”  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się pokazać harcerską moc.

Dh. Daria Warchał
zdjęcia Zuzanna Parnicka