Kino Odra zaprasza 10 filmowych propozycji

0

W bieżącym tygodniu w repertuarze oławskiego kina Odra znalazło się aż 10 propozycji filmowych, z których każdy wybierze coś dla siebie! Zapraszamy na nasze stałe cykle: Kino w spódnicy (seans realizowany wspólnie z Partnerami…i niespodziankami, skierowany do Pań w promocyjnej cenie 12 zł), Kino Seniora (bilety dla Seniorów tylko 10 zł) oraz Kino Malucha (filmowe pokazy dla najmłodszych widzów połączone z animacjami lub/i konkursami).


Zapraszamy również na hit Marvela „Avengers: Koniec gry”, który w naszym kinie będzie można zobaczyć także w wersji 3D! A ponadto: wysoko oceniany horror twórców „Obecności” – „Topielisko. Klątwa La Larrony” oraz „Tolkien” traktujący o życiu twórcy „Władcy pierścieni” i komedię romantyczną z Charlize Theron i Sethem Rogenem – „Niedobrani”.

Pasjonatom filmów dokumentalnych proponujemy jedyny w swoim rodzaju, tętniący muzyką i kolorami obraz „W rytmie Kuby” oraz animacje dla całej rodziny: „Manu. Bądź sobą” i „Robaczki z zaginionej dżungli”. Przypominamy też, że w sprzedaży są jeszcze bilety na spektakl dla dzieci „Ja, Maluch i morze”, który odbędzie się 4 czerwca o godz. 17:00. Zapraszamy!

Uwaga! Informujemy, iż w związku z występem Kabaretu Hrabi z programem „Wady i waszki” (wszystkie bilety wyprzedane) Kino Odra w dniu 24 maja (piątek) będzie nieczynne.

Majowe Kino w spódnicy i „Niedobrani”
Poznajcie baśń o Kopciuszku na miarę XXI wieku! Parafrazując słowa Łukasza Muszyńskiego z serwisu Filmweb.pl: Ona piastuje jedno z ważniejszych stanowisk w amerykańskich rządzie. On właśnie stracił pracę w redakcji gazety. Ona ma szansę zostać pierwszą kobietą-prezydentem w historii USA. On mógłby wylądować w areszcie, gdyby policja przeszukała jego kieszenie po całonocnej imprezie. Ona wygląda jak ucieleśnienie marzeń topowych projektantów mody. On jak nieliche wyzwanie dla twórców programów w stylu „Jak się ubrać by nie odnieść sukcesu”. Ją gra laureatka Oscara Charlize Theron. Jego – twórca kultowych „zielarskich” komedii Seth Rogen. Gotowi, by poznać „Niedobranych”? Zapraszamy do Kina Odra!
20 maja o godz. 18:00 film wyświetlimy w ramach cyklu „Kino w spódnicy”, na który obowiązuje promocyjna cena biletu dla Pań – tylko 12 zł. A dodatkowo… niespodzianki od Partnerów Cyklu!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/niedobrani/

Kino Seniora: „Maksymiuk. Koncert na dwoje”
Wyjątkowy dokument o wyjątkowym człowieku: Jerzym Maksymiuku.
Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, który jako dyrygent, pianista i kompozytor stał się jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko!) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.
Do zobaczenia tylko raz w ramach Kina Seniora we wtorek 21 maja o godz. 16:00. Bilety dla Seniorów w promocyjnej cenie 10 zł.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/maksymiuk-koncert-na-dwoje/

„Kino Malucha: Reksio”
W ramach naszego cyklu skierowanego do najmłodszej widowni, w niedzielny poranek 26 maja o godz. 11:30 wyświetlimy pięć odcinków przygód „Reksia”. Tytułowy bohater, wesoły piesek Reksio, mieszka w niewielkiej budzie. Trudno mu jednak w niej usiedzieć, ciągle bowiem poszukuje nowych znajomości oraz przygód. Jako, że jest sympatycznym zwierzakiem bardzo szybko zaprzyjaźnia się z otoczeniem. Należy również do odważnych: potrafi obronić słabszych od siebie, jest też rozjemcą w licznych, podwórkowych sporach i konfliktach. Wszyscy go lubią, on zaś nigdy nie może narzekać na samotność oraz nudę. Podczas najbliższego spotkania z sympatycznym pieskiem obejrzymy 21 odcinek serii – „Reksio swat”, odcinek 37 – „Reksio remontuje”, odcinek 38 – „Reksiowa wiosna”, odcinek 42 – „Reksio i nośna kura” oraz odcinek 47 „Reksio i koguty”.
A po seansie zapraszamy do holu kina na krótkie animacje lub/i konkursy dla najmłodszych.
Bilet dla opiekuna kosztuje 12 zł, dla dziecka 10 zł.
Więcej informacji, bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/kino-malucha-reksio/

„W rytmie Kuby”
20 maja o godz. 16:00 w Kinie Odra wyruszymy w muzyczną podróż po kraju, gdzie każdy jest młody, a muzyka porywa do tańca. Zapraszamy na świetny i pozytywny dokument, pełen kubańskich dźwięków i klimatu rodem z hawańskich klubów. „W rytmie Kuby” opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić.
Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy. „W rytmie Kuby” to triumf ludzkiego ducha. Używając muzycznego języka wzywa nas do tego, abyśmy zrozumieli, że wszyscy jesteśmy tacy sami. To muzyczny most w świecie, w którym budowane są mury.
Seans realizujemy w partnerstwie ze szkołą językową El Dorado Cultural Center a wśród widzów seansu rozlosujemy indywidualny kurs podstaw języka hiszpańskiego!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/w-rytmie-kuby/

„Avengers: Koniec gry”
Z lekkim opóźnieniem, ale za to również w 3D! Zwieńczenie 10 lat MCU w końcu nadeszło. Zapraszamy do Kina Odra na ogromne widowisko z udziałem prawie wszystkich bohaterów z poprzednich filmów a jednocześnie drugą i zarazem finałową rundę walki z Thanosem.
Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi i stojący u ich boku Superbohaterowie starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana i odwrócić niszczycielską moc Kamieni Nieskończoności. Jak wypadnie to starcie? Zapraszamy do Kina Odra, gdzie będzie można obejrzeć film „Avengers: Koniec gry” w każdym możliwym formacie: 2D z dubbingiem, 2D z napisami, 3D z dubbingiem i 3D z napisami.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/avengers-koniec-gry/

„Tolkien”
Obiecująca gwiazda kina, Nicholas Hoult wciela się w postać Johna Ronalda Reuela Tolkiena w przełomowym dla niego okresie życia studenckiego. Minie wiele czasu, zanim w roku 1937 opublikuje swoją powieść „Hobbit”. Wychowywany przez troskliwą matkę o artystycznej duszy, która zmarła tragicznie, gdy miał 12 lat, Tolkien musiał sam kroczyć trudną drogą. Wszystko się zmienia, gdy zakłada tajne stowarzyszenie z kolegami ze studiów, młodymi artystami, wyrzutkami i buntownikami, wspólnie pragnącymi zmienić świat. W łączącej ich przyjaźni Tolkien znajdzie oparcie, które ocali go w mrocznych latach wojny i natchnie odwagą, by walczyć o miłość oraz napisać epickie powieści, jakie nie mogłyby zrodzić się w innej wyobraźni.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/tolkien/

„Manu. Bądź sobą!”
Manu za wszelką cenę próbuje udowodnić mewom, że jest taki jak one. Jednak fizjonomii nie oszuka. Dzięki paczce jerzyków bohater zrozumie coś ważnego: lepiej być sobą niż kogoś udawać, a „wyróżnianie się” bywa – wbrew pozorom – przydatne.
Świetny dubbing, masa humoru i rozrywka najwyższych lotów – zapraszamy na „Manu. Bądź sobą!”
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:

MANU. BĄDŹ SOBĄ!


„Robaczki z zaginionej dżungli”
Mają skrzydełka, odnóża, czułki i nie zawahają się ich użyć! Wszystko po to, żeby was rozbawić. Robaczki z Zaginionej Doliny powracają w kontynuacji kinowego hitu, który odniósł niebywały sukces i zdobył popularność w ponad 80 państwach świata. Tym razem będziemy śledzić przygody biedronki i jej owadzich przyjaciół na odległych Karaibach! Po epickiej bitwie w Dolinie Mrówek mali bohaterowie są gotowi na nowe wyzwania – jeszcze bardziej egzotyczne, zabawne i nieprzewidywalne. Przygotujcie się na makro ubaw w pełnym cudów mikrokosmosie robaczków.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/filmy/robaczki-z-zaginionej-dzungli/

KINÓWKI.pl

„Topielisko. Klątwa La Larrony”
Horror bijący rekordy oglądalności w Stanach Zjednoczonych. La Llorona – tzw. „Płaczka” wywodzi się z meksykańskiego folkloru. Legenda głosi, że utopiła swoje własne dzieci, a teraz, jako duch, płacze za nimi, szukając ich w jeziorze. La Llorona ma przynosić nieszczęście ludziom, którzy usłyszą jej wołanie. Spotkanie z tą straszną zjawą czeka pewną kobietę, która będzie musiała zrobić wszystko, aby uchronić przed La Lloroną swoje własne dzieci. Bardzo szybko okaże się, że zjawa nie cofnie się przed niczym….
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na:

TOPIELISKO. KLĄTWA LA LLORONY

„Ja, Maluch i morze”
Już niedługo, bo 4 czerwca o godz. 17:00 w OWE Odra w Oławie, przed najmłodszą publicznością wystąpi Teatr Baj z Warszawy ze spektaklem „Ja, Maluch i morze”.
Spektakl zabiera dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem – Maluchem, czyli fiatem 126 p, w głąb morza. Mogą poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice. Dorosłym natomiast przypomni lata osiemdziesiąte, na które, być może, spoglądają z nostalgią. Gwarantujemy, że jednych i drugich oczarujemy tym, co w teatrze lalek najlepsze, czyli sztuką animacji.
Więcej informacji i bilety online na:
http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/ja-maluch-i-morze/