„Leśne Echo” reprezentantem powiatu brzeskiego w Przeglądzie Zespołów Ludowych

0

23 zespoły wystąpią 9 czerwca na VII Przeglądzie Zespołów Ludowych w Biskupicach Oławskich (gmina Jelcz-Laskowice). Wśród nich będzie „Leśne Echo” z Lubszy, reprezentując powiat brzeski.


Wokalna grupa „Leśne Echo” zaśpiewa stare, czasem zapomniane, jednak popularne piosenki śląskie, konkurując z ponad dwudziestoma innymi grupami z Dolnego Śląska i województwa świętokrzyskiego.

Wszystkich sympatyków zespołu zapraszamy do kibicowania na boisku w Biskupicach Oławskich. Występ zaplanowano na godz. 13:15, jednak warto być na miejscu wcześniej, ponieważ oprócz przeglądu w trakcie imprezy odbędą się także IX Targi Produktu Lokalnego. Uczestnicy będą mogli poznać produkty wytwarzane tradycyjnymi metodami w okolicznych miejscowościach – spróbować lokalnych specjałów kulinarnych i przyjrzeć się dorobkowi twórców rękodzieła i rzemiosła artystycznego.

Przegląd odbędzie się w ramach dorocznej imprezy Biskupicki Złoty Kłos 2019, organizowanej przez Dolny Śląsk, powiat Oławski, gminę Jelcz-Laskowice, Miejsko-Gminne Centrum Kultury Jelcz-Laskowice oraz Sołectwo Biskupice Oławskie.