Kino, Letnie Party 2019 i I edycja miejskiej gry „Oława Express”

0

W bieżącym tygodniu Centrum Sztuki w Oławie zaprasza do Kina Odra na hit od Disneya – „Króla Lwa”, francuską komedię „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”, przepełniony piosenkami Betlesów „Yesterday” oraz na „Annabelle wraca do domu” – trzecią cześć serii, będącej elementem uniwersum horrorów „Obecność”. Zachęcamy też do udziału w plenerowej grze miejskiej „Oława Express”, która w Oławie odbędzie się po raz pierwszy i towarzyszyć będzie najgorętszej imprezie na zakończenie lata – Letniemu Party 2019. Przypominamy również, że w lipcu i sierpniu Kino Odra jest czynne od wtorku do niedzieli. Godziny pracy kasy: wtorek – piątek: 12:30-20:30, sobota – niedziela: kasa jest czynna 1 godzinę przed seansem oraz 15 min. po rozpoczęciu ostatniego seansu.


„Król Lew”
Pośród afrykańskiej sawanny przychodzi na świat jej przyszły król. Mały Simba uwielbia swojego ojca, króla Mufasę. Jednak nie wszyscy są szczęśliwi z pojawienia się młodego lwiątka. Dawny następca tronu, Skaza, ma swoje plany dotyczące przyszłości Lwiej ziemi. W efekcie Simba opuszcza swoją rodzinę. Żyjąc na wygnaniu musi dorosnąć i, z pomocą zaskakującej dwójki przyjaciół, nauczyć się jak odebrać to, co jest mu należne.
Przy okazji „Króla Lwa” przypominamy o naszej promocji „Rodzina chodzi do kina” skierowanej do rodziców i dzieci. Bilety rodzinne przysługują minimum 3-osobowym rodzinom z co najmniej jednym dzieckiem do lat 12 i co najmniej jedną osobą dorosłą. Przy tej promocji cena biletu dla rodzica jest taka sama jak biletu dla dziecka.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/krol-lew/
-w-kinie-odra/

„I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”
Jedna z najsłynniejszych francuskich komedii ostatnich lat doczekała się kontynuacji. Pięć lat po premierze „Za jakie grzechy, dobry Boże?” na ekrany kin trafi „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”.
Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/i-znowu-zgrzeszylismy-dobry-boze/

„Yesterday”
Jak wyglądałaby współczesna muzyka, gdybyśmy wymazali z historii rocka The Beatles? Chyba każdemu trudno to sobie wyobrazić. Danny Boyle, reżyser między innymi filmu „Slumdog. Milioner z ulicy” nagrodzonego ośmioma Oskarami postanowił stawić czoła temu trudnemu zadaniu i stworzył film, w którym pokazał świat, z którego jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknęła czwórka muzyków z Liverpoolu.
To „film pełen energii i zabawny”, „opowieść o czystości i ponadczasowości muzyki”, „wciągająca wycieczka po klasykach popu” – recenzje filmu „Yesterday” są więcej niż zachęcające. Idealna komedia na pełnię lata!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/yesterday/

„Annabelle wraca do domu”
W 2013 roku zadebiutował film Jamesa Wana „Obecność”. Produkcja cieszyła się takim uznaniem, że nie tylko powstał sequel, ale również spin-off. I to nie jeden. W ciągu kilku lat stworzono całe uniwersum, w którym rozgrywają się horrory o przerażających zjawach. Jedną z popularniejszych postaci tego kinowego świata jest nawiedzona lalka Annabelle, która doczekała się właśnie 3. części solowego filmu.
Warrenowie, chcąc uniemożliwić Annabelle krzywdzenie kolejnych osób, zabrali ją do swojego domu i zabezpieczyli za poświęconym przez księdza szkłem. Jednak lalka nie jest niegroźna. Wręcz przeciwnie – uda jej się obudzić demony w innych przedmiotach znajdujących się w pokoju Warrenów. Annabelle ma także nową ofiarę – dziesięcioletnią córeczkę pary…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/annabelle-wraca-do-domu/

„Oława Express”
W tym roku podczas kolejnej edycji Letniego Party 2019 w dniu 7 września po raz pierwszy odbędzie się pierwsza edycja gry terenowej Oława Express, która ma charakter nie tylko rozrywkowy, ale również charytatywny.

Formuła zabawy znana jest głównie z telewizyjnego popularnego programu “Azja Express” i późniejszego “Ameryka Express”. Jednak pierwsza gra typu City Express w naszych okolicach realizowana była z sukcesem już trzykrotnie w Strzelinie i doczekała się edycji w kolejnych miastach. Ważną, godną zapamiętania informacją jest, że oławska gra terenowa połączona jest ze zbiórką charytatywną na rzecz oławskiego Przytuliska “Podaj Łapę”.
Informacja dla osób zainteresowanych udziałem w Oława Express! Aktualnie trwa rekrutacja par, a kończy się 20 sierpnia!

Najważniejszą częścią zabawy jest dotarcie do różnych punktów na terenie Oławy w jak najkrótszym czasie. W każdym punkcie na uczestników czekają zadania fizyczne lub umysłowe, które na pewno będą wymagać od nich sprytu i sprawności, ale przede wszystkim współpracy.

W grze mogą brać udział pary, których członkowie ukończyli 16 lat, dobrane samodzielnie bądź przez organizatorów. Pary mogą być mieszane (kobieta- mężczyzna) bądź składające się z graczy tej samej płci. Zapraszamy wszystkich: młodzież, dorosłych, przedstawicieli władz, lokalnych firm, instytucji i organizacji do udziału w zabawie.

Możecie się zgłaszać telefonicznie pod numerem: 660-875-927, mailowo: expresscity2019@gmail.com lub na Facebooku Express City.
Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i zaakceptowanie regulaminu imprezy dostępnych na stronie https://www.facebook.com/Expresscity2019/ oraz wniesienie opłaty w wysokości 15 zł od pary na konto 92 9588 0004 0000 6044 2000 0270 (opłata jest przeznaczona m.in. na koszty ubezpieczenia uczestników gry).
Organizatorami oławskiej edycji są: Centrum Sztuki w Oławie, Express City i Stowarzyszenie Gramy o życie. Medialny Patronat honorowy objęła Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie.

Zapraszamy do I edycji Oława Express – charytatywnej gry terenowej, w której uczestnicy muszą zmierzyć się z presją czasu, specjalnymi zadaniami, konkurencją i niekiedy samym sobą! Zabawa dopiero się zaczyna…
Więcej informacji: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/ekstremalny-wyscig-w-olawa-express/