Gratka dla miłośników średniowiecznego oręża. Grupa Wiwern będzie rekrutowała w Brzegu 

0

Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern z Opola poszukuje nowych członków do swoich szeregów. Grupa jest dobrze znana brzeżanom, gdyż już kilkukrotnie uczestniczyli w różnego rodzaju wydarzeniach na terenie miasta w pokazach średniowiecznych walk. Rekonstrukcje odbywały się również w innych miejscowościach w naszym powiecie, m.in. w Grodkowie i Łosiowie.


Grupa powstała we wrześniu 2013 r. i zajmuje się rekonstrukcją średniowiecznych walk i zwyczajów. Ponadto wykonuje „oryginalnych” stroje i oręża z epoki średniowiecza. Ich pokazy przyciągają wielu widzów, zwłaszcza najmłodszych. Rekrutacja będzie przeprowadzana 24.08 na Zamku Piastów Śl., podczas ostatniego dnia wydarzenia „Brzeskie Dni Fantastyki”.

– Jesteśmy otwarci na każdego, nie mamy ograniczeń wiekowych. Najmłodsi mają po 15 lat, natomiast najstarszy członek naszej grupy ma już ponad 60 lat. Nie liczy się to, czy ktoś ma wykształcenie historyczne, liczy się głównie zainteresowanie i pasja. Nie stawiamy również wymagań jak niektóre tego typu organizacje przeprowadzające egzaminy. Zapraszamy ludzi z Brzegu i okolic – wyjaśnia Michał Smoliński z Grupy Rekonstrukcyjnej Wiwern.

Jak przyznają obecni członkowie Wiwern, ich grupa nie ma problemów kadrowych, po prostu są obecni w wielu miejscach i dobrze jest po prostu mieć lokalnych działaczy i sympatyków z danej miejscowości.

– Do grupy szukamy między innymi chętnych do walki w pełnych zbrojach. Choć rynsztunek bojowy jest niemałym wydatkiem, to dzięki naszemu dobrze wyposażonemu arsenałowi można korzystać z kompletnego uzbrojenia od razu! Organizujemy kilka turniejów rycerskich rocznie, a także szkolimy naszych rycerzy w walce, bazując na wiedzy zawartej w średniowiecznych traktatach szermierczych – można przeczytać na fanpage’u Wiwren.