Kino Odra w Oławie zaprasza na film!

0

Jeszcze do czwartku 22 sierpnia w Kinie Odra wyświetlać będziemy disneyowską animację dla całej rodziny – „Toy Story 4”. Od piątku 23 sierpnia zapraszamy na kolejny hit dla najmłodszych – „Playmobil. Film” – bilety już od 11 zł! Kontynuujemy też przygodę z Marianem Dziędzielem, Adamem Ferency i Lechem Dyblikiem, którzy brawurowo obrabiają bank w nowej polskiej komedii kryminalnej Szymona Jakubowskiego oraz zapraszamy na wyjątkowy dokument – „Diego” – zamykający trylogię nagrodzonego Oscarem Asifa Kapadia. W repertuarze Kina Odra na nadchodzący tydzień uwagę zwracają również specjalne pokazy kultowych filmów Wachowskich: „Matrix” oraz „Matrix Reaktywacja” a wszystkich fanów kina plenerowego zapraszamy do parku miejskiego przy dworcu PKP na pokaz „Baby Driver”, który odbędzie się w najbliższy piątek 23 sierpnia o godz. 20:30.


„Playmobil. Film”
Od najbliższego piątku 23 sierpnia zapraszamy do Kina Odra naszych najmłodszych widzów na „Playmobil. Film”, wydarzenie na które czekały miliony dzieciaków! Po raz pierwszy w historii zabawki ze świata PLAYMOBIL® ruszają na podbój kin w kipiącym od akcji i humoru pełnometrażowym filmie animowanym. Za przeniesienie małych ludzików na wielki ekran odpowiadają wielokrotnie nagradzani twórcy hitów: „Kraina lodu” i „Zaplątani”. Świetny dubbing, duża dawka humoru i wartka akcja. Zapraszamy do Kina ODRA na animację dla całej rodziny!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/playmobil-film/

„Toy Story 4”
Jeśli jeszcze nie widzieliście najnowszej animacji ze studia filmowego Disney i Pixar macie ostatnią szansę. A jeśli ktoś zastanawia się, czy warto, bo jak wiadomo nie każde kontynuacje są udane…to szczerze? Naprawdę warto! Twórcy animacji zapewniają nam dobrą zabawę, łzy śmiechu i wzruszenia… Zapraszamy do Kina ODRA do 22 sierpnia włącznie.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/toy-story-4/

„Na bank się uda”
„Na bank się uda” to doskonała komedia kryminalna – zawrotne tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach.
Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Po odpowiedź zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/na-bank-sie-uda/

„Diego”
„Diego” to kolejny znakomity dokument nagrodzonego Oscarem reżysera Asifa Kapadia. Finał niezwykłej trylogii, w skład której wchodzą również „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum.
Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem. Na film „Diego” zapraszamy do Kina Odra dwukrotnie: w piątek 23 sierpnia i w środę 28 sierpnia o godz. 17:30.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/diego/

Pokazy specjalne: „Matrix” i „Matrix Reaktywacja”
„Matrix” to jeden z najważniejszych filmów lat 90., przełomowe dla efektów specjalnych kino science fiction, które w tym roku obchodzi 20. urodziny. To historia Neo, hakera, który zaczyna kwestionować istnienie naszej rzeczywistości i zostaje wplątany w walkę przeciwko tym, którzy ją kontrolują.
Rewolucyjny i kultowy już film „Matrix” miał swoją premierę 31 marca 1999 roku. Historia o Neo okazała się hitem, a efekty specjalne wykorzystane w filmie były przełomowe na skalę światową. Film w reżyserii Wachowskich, ze znakomitymi kreacjami aktorskimi: Keanu Reevesem (Neo), Laurencem Fishburnem (Morfeusz) i Carrie-Anne Moss (Trinity) w rolach głównych, natychmiast po premierze obsypany został nagrodami (zdobył m.in. aż cztery Oskary, trzy nagrody MTV Movie Awards, dwie nagrody BAFTA, Empire Awards, Saturn). Zarówno dla krytyków filmowych, jak i widzów jasne było, że obraz ten jest absolutnie nowatorski i wyjątkowy.
Z okazji okrągłej 20 rocznicy produkcji „Matrix” zapraszamy do Kina Odra na dwa wyjątkowe pokazy produkcji Wachowskich – w sobotę 24 sierpnia o godz. 17:15 na film „Matrix” a dzień później, w niedzielę 25 sierpnia o godz. 17:15 na „Matrix-Reaktywację”. Oba obrazy będą do obejrzenia w zremasterowanej cyfrowo wersji (2D, napisy). A dodatkowo na naszych widzów będą czekały matrixowe niespodzianki. Bilety w cenie 15 zł na 1 seans, przy zakupie biletów na 2 seanse: cena 1 biletu wynosi 12 zł.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/matrix/

Letnie Kino Plenerowe: Baby Driver
Z uwagi na trwające prace remontowe w parku miejskim obok dworca PKP pokaz „Baby Driver” przenosimy na tereny zielone za Ośrodkiem Kultury!!!

35 gorących muzycznych kawałków, miłość, młodość, wolność i pisk opon… Już w najbliższy piątek 23 sierpnia o godz. 20:30 na terenach zielonych za Ośrodkiem Kultury odbędzie się kolejne letnie kino plenerowe, w którym pokażemy film „Baby Driver”. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wcześniejszym pokazem w parku oraz Wasze postulaty wzmacniamy nagłośnienie i powiększamy ekran. Na miejscu dostępne będą kinowe przekąski oraz food truck z tortillą. Wstęp wolny, pamiętajcie, aby wziąć ze sobą coś ciepłego do okrycia oraz kocyk lub karimatę, ilość leżaków ograniczona!

Wstęp wolny! Na miejscu dostępne będą kinowe przekąski oraz food truck z tortillą. Pamiętajcie, aby wziąć ze sobą coś ciepłego do okrycia oraz kocyk lub karimatę, ilość leżaków ograniczona!
Więcej informacji na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/baby-driver-w-letnim-kinie-plenerowym/