Film, kabaret i kino plenerowe. Sprawdź ofertę Centrum Sztuki w Oławie

0

W tym tygodniu zapraszamy do Kina Odra na animację „Playmobil. Film”, polską komedię kryminalną „Na bank się uda”, dwa wyjątkowe dokumenty: „Diego” oraz „Pavarotti”, mega hit „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” oraz „Fighter” w reżyserii oławianina z Piotrem Stramowskim i Mikołajem Roznerskim w rolach głównych. Fanów kina plenerowego zapraszamy 31 sierpnia o godz. 20:00 na wyjątkowe pokazy krótkich niezależnych filmów świata na oławskim rynku (wstęp wolny), a amatorów rozrywki na wysokim poziomie informujemy, iż z uwagi na duże zainteresowanie występem Kabaretu Pod Wyrwigroszem z nowym programem „Tra ta ta ta”, który odbędzie się 24 listopada br., przewidziany został drugi pokaz o godz. 19:00. Zapraszamy!


„Playmobil. Film”
Po raz pierwszy w historii zabawki ze świata PLAYMOBIL® ruszają na podbój kin w kipiącym od akcji i humoru pełnometrażowym filmie animowanym. Świetny dubbing, duża dawka humoru i wartka akcja. Zapraszamy do Kina ODRA na animację dla całej rodziny!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/playmobil-film/

„Na bank się uda”
Marian Dziędziel, Adam Ferency, Lech Dyblik i Maciej Stuhr, to bohaterowie nowej komedii kryminalnej „Na bank się uda”, opartej na autentycznych zdarzeniach.
Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Po odpowiedź zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/na-bank-sie-uda/

„Diego”
„Diego” to kolejny znakomity dokument nagrodzonego Oscarem reżysera Asifa Kapadia. Finał niezwykłej trylogii, w skład której wchodzą również „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum.
Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem. Na film „Diego” zapraszamy do Kina Odra w środę 28 sierpnia o godz. 17:30.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/diego/

„Pavarotti”
Luciano Pavarotti – gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, człowiek legenda – tak określano najsłynniejszego śpiewaka, o którym film zobaczymy na ekranie Kina Odra. Tylko on mógł nakłonić Lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. Pavarotti był nazywany „tenorem zwykłych ludzi”, ponieważ łączył w sobie osobowość geniusza i celebryty, i wykorzystywał swoje talenty, aby szerzyć nowinę, że opera może być rozrywką dającą radość wszystkim miłośnikom muzyki. Dzięki sile swojego talentu, Pavarotti zawładnął wielkimi sceniami na całym świecie i podbił serca słuchaczy z najodleglejszych zakątków globu. W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych śpiewaka, w tym córek, drugiej żony Nicoletty, Placido Domingo i Jose Carrerasa. „Pavarotti” w reżyserii Rona Howarda to niezwykły film nie tylko ze względu na osobę wspaniałego tenora, o którym opowiada, ale przede wszystkim z uwagi na wyjątkowość i ekskluzywność zebranych w nim materiałów. Na film „Pavarotti” zapraszamy do Kina Odra dwukrotnie: we wtorek 27 sierpnia i w czwartek 29 sierpnia o godz. 17:30.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/pavarotti/

„Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”
Od kiedy żyjący w zgodzie z prawem Hobbs, lojalny agent Ochrony Służb Dyplomatycznych, oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii, dziś społeczny wyrzutek, Shaw, spotkali się w 2015 roku („Szybcy i wściekli 7”), pozostają w nieustannej walce – na słowa i czyny (choć pewnie lepiej byłoby napisać: ciosy). Ale sytuacja zmienia się, gdy cyber-genetycznie ulepszony anarchista Brixton przejmuje kontrolę nad bronią biologiczną, która może zmieść z powierzchni Ziemi ludzkość. Wspólnie z nieustraszoną agentką MI6, która okazuje się siostrą Shawa, zajadli przeciwnicy muszą zjednoczyć się we wspólnej sprawie – by zniszczyć jedynego gościa, który jest gorszy niż oni dwaj. Zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/szybcy-i-wsciekli-hobbs-i-shaw/

„Fighter”
Zawodnik MMA – Tomek Janicki ma wszystko: sławę, pieniądze i piękną Agatę u swojego boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas. Kiedy w ostatniej chwili federacja zamienia prestiżowe starcie na Freak Fight z udziałem boksera Marka „Pretty Boya” Chmielnickiego, Tomek wpada we wściekłość. Pod wpływem emocji podejmuje kilka złych decyzji. Te wystarczają, by jego kariera z dnia na dzień legła w gruzach. W konsekwencji okryty niesławą opuszcza miasto, by z dala od medialnego zgiełku ułożyć sobie życie na nowo. Szansa na to pojawia się, kiedy poznaje panią doktor – Magdę. Para zakochuje się w sobie, ale nad Tomkiem znów zbierają się czarne chmury. Szantażowany przez groźnego gangstera zawodnik nie ma wyboru. Musi wrócić na ring i zmierzyć się z dawnym rywalem. Lecz tym razem na jego zasadach i w jego dyscyplinie – czyli w bezkompromisowym, bokserskim starciu, które będzie oglądać cała Polska.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/fighter/

Kabaret Pod Wyrwigroszem z programem „Tra ta ta ta” na drugim występie
Centrum Sztuki w Oławie informuje, że z uwagi na duże zainteresowanie występem Kabaretu Pod Wyrwigroszem z nowym programem „Tra ta ta ta”, który odbędzie się 24 listopada br, przewidziany został drugi pokaz o godz. 19:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury przy ul.11 Listopada 27 w Oławie (filia nr 2 Centrum Sztuki).
Bilety w cenie: 55 zł (na parterze ) oraz 50 zł (na balkonie) są dostępne online na www.kultura.olawa.pl, w kasie Centrum Sztuki przy ul. Młyńskiej 3 oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed wydarzeniem (tylko w przypadku wolnych miejsc). Zapraszamy do zakupu biletów.
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/kabaret-pod-wyrwigroszem/

Wyjątkowe pokazy filmów niezależnych na Oławskim Rynku. Wstęp wolny
Już w tę sobotę 31 sierpnia o godz. 20:00 Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na projekcje filmów krótkometrażowych w ramach Festiwalu Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Festiwal Grand OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego, nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez specjalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu – krytyków filmowych, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.
W sobotę od godz. 20:00 na oławskim rynku prezentujemy zwycięskie filmy 12 edycji GRAND OFF:
Ojciec Adnana (Adnan ’s father) – Najlepszy Scenariusz
Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.
Przeniesienie (The Transfer) – Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Film Fabularny
Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.
Wewnątrz ścigam się (Inside I’m Racing) – Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy montaż
Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.
Koncert ognia (Concert of the fire) – Najlepszy Film Animowany
Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?
Mleko (Milk) – Najlepszy Film Polski
Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.
Osobliwe zdolności pana Mahlera (The Peculiar Abilities of Mr Mahler) – Najlepsza Scenografia, Najlepsza Rola Męska
NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym…
Myślę, że się w tobie podkochuję (I think i have a crush on you) – Najlepsza Rola Kobieca
13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w “realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.
Łączny czas trwania krótkometrażowych obrazów wynosi aż 125 minut, co daje nam ponad dwie filmowe godziny w wyjątkowej scenerii odrestaurowanej pierzei Oławskiego Rynku. Przewidziana została również strefa gastronomiczna z przekąskami i napojami.
Na wydarzenie zapraszają Centrum Sztuki w Oławie oraz Urząd Miejski w Oławie.

Więcej informacji: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/12-edycja-festiwalu-grand-off/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu oznaczycie osobę, z którą chcielibyście wybrać się do kina. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 30 września 2019) po wcześniejszym kontakcie z naszą redakcją, tel. 690 80 30 70.