Święto Weterana w Klubie Wojskowym

0

Jak co roku 1 września wspólnie obchodziliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tym razem było to szczególne wydarzenie, gdyż minęło już 80 lat od ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę.


Rocznicowe obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Następnie uczestnicy wydarzenia przenieśli się pod pomnik mjr Sucharskiego, obrońcy Westerplatte. Po uroczystym apelu kolejna część uroczystości odbyła się w Klubie Wojskowym 1 Pułku Saperów w Brzegu.

Tutaj uczestnikom wojny oraz działaczom organizacji kombatanckich wręczone zostały medale i odznaczenia. Najstarszy weteran obecny na sali w tym roku ukończył 100 lat. Również został uhonorowany kwiatami i życzeniami zdrowia i szczęścia. Do Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zostali przyjęci nowi członkowie, a organizacje kombatanckie podziękowały za wsparcie.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez artystów Klubu Wojskowego. Na scenie pojawiły się wokalistki st. szer. Karolina Sałatkiewicz i Kaja Koronkiewicz. Na pianinie akompaniowała szer. Kornelia Lipińska. W ich wykonaniu zebrani na sali mogli usłyszeć m.in. piosenki pt. „Siwe mundury”, „Taki kraj” czy „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Radosław Dobrowolski i Julia Jaroszek z wielką gracją zatańczyli walca do muzyki z filmu „Noce i dnie”, a wszyscy na koniec dostali gromkie brawa. Utalentowani artyści pracują pod kierunkiem Jany Koronkiewicz.

Uroczystości 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej zostały przygotowane przez Starostwo Powiatowe, Miasto Brzeg oraz 1 Pułk Saperów w Brzegu.

Tekst: R.O.

Zdjęcia: Anna Choma