W Grodkowie uczczą 332. rocznicę urodzin S.L. Weissa

0

Sylvius Leopold Weiss to urodzony w XVII wieku – prawdopodobnie w Grodkowie – śląski kompozytor i lutnista. Na jego twórczość składa się ponad 850 utworów. Znacząca większość przeznaczona jest głównie na lutnię solo oraz różne składy kameralne. 332. rocznica urodzin artysty uczczona zostanie w Grodkowie już w sobotę (12.10.2019).


W ramach obchodów urodzin Weissa w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła zrealizowany zostanie recital w wykonaniu duetu grającego na lutniach – Luteduo oraz organistki Alisy Biruli.

Duet Luteduo tworzy Anna Kowalska i Anton Birula. Artyści na co dzień pragną zwrócić uwagę na długo zapomniany repertuar na dwie lutnie barokowe. Zafascynowani utworami powstałymi u schyłku historii lutni, chcą popularyzować tę wspaniałą muzykę. Ukazujący kontrastujące style różnych kultur Baroque Insight prowadzi przez uroczyste kompozycje wspaniałych włoskich lutnistów. Anna i Anton z powodzeniem prezentowali swoje projekty koncertowe na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chinach, Chorwacji, Czechach, Estonii. Francji, Finlandii, na Litiwe, Łotwie, Niemczech, Holandii, Mołdawii, Polsce, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Ukrainie i we Włoszech.

Koncert w Grodkowie zaplanowano na sobotę (12.10.2019) na godzinę 19:00. Oprócz niego, uzupełnieniem obchodów rocznicy S.L. Weissa będą Warsztaty dla lutnistów i gitarzystów, które zaplanowano na niedzielę (13.10.2019).

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.okir.pl.