Kino Odra w Oławie zaprasza na film! [REPERTUAR]

0

W jesienne popołudnia i wieczory zapraszamy do małego, klimatycznego Kina Odra – miejsca z blisko 100-letnią tradycją! W nadchodzącym tygodniu (14-20 października) polecamy filmy repertuarowe: familijną animację „O Yeti!”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” – zdobywcę aż 7 nagród na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz amerykańsko-szwedzki horror „Midsommar. W biały dzień”.


Ponadto zapraszamy na pojedyncze seanse! W cyklu Kino w spódnicy w październiku wyświetlimy komediodramat „Gdzie jesteś, Bernadette?” z Catte Blanchett w roli głównej (poniedziałek 14.10, godz. 20:00), we wtorkowym Kinie Seniora (15.10 godz. 13:00) pokażemy francuską komedię „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże”. Dwukrotnie wyświetlimy też epickie, ponad dwugodzinne widowisko „Legiony” (16 października o godz. 11:00 i 18 października o godz. 8:30). Informujemy też, że mamy w sprzedaży bilety na bajkę baletową „O tym, jak Twardowski diabłu duszę zaprzedał” w wykonaniu Studia Tańca Piruet, na którą zapraszamy 18 listopada.

O Yeti!
Nowy film studia Dreamworks, autorów przeboju „Jak wytresować smoka?”. Specjaliści od szalonych, ale i wzruszających historii, w których świat rzeczywisty przeplata się z magią, tym razem zabierają nas w podróż w wysokie Himalaje. Nastoletnia Yi znajduje na dachu swojego domu niecodziennego gościa – najprawdziwszego Yeti. Okazuje się, że stwór uciekł z laboratorium pewnego milionera, który wcześniej uprowadził go z naturalnego środowiska. Dziewczyna postanawia pomóc wrócić Yeti do jego rodziny.
Na niezwykłą przygodę z wielkim włochatym stworkiem zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/o-yeti/

Ikar. Legenda Mietka Kosza
To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (fenomenalny Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce! Odnosi coraz większe sukcesy, także na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (w tej roli Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie…
Premierowo w Kinie Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/ikar-legenda-mietka-kosza/

Midsommar. W biały dzień
Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót…
Tylko w Kinie Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/midsommar-w-bialy-dzien/

Kino w spódnicy: Gdzie jesteś, Bernadette?
14 października o godz. 20:00 zapraszamy wszystkie Panie na seans Kina w spódnicy i filmowe spotkanie z dwukrotną laureatkę Oscara, Cate Blanchett, odtwórczyni głównej roli w filmie „Gdzie jesteś Bernadette?”.Tytułowa Bernadette Fox ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, nastolatkę Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Córka postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywając zaskakujące fakty z życia matki…
Nowy film Richarda Linklatera, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Marii Semple to idealna opcja na jesienny wieczór w damskim gronie. Przed seansem – jak zawsze – niespodzianki dla Pań, również w kawiarence KINOVA. Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra i online na http://kultura.olawa.pl/filmy/gdzie-jestes-bernadette/. Zapraszamy!

Kino Seniora: I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże
W najbliższy wtorek o godz. 13:00 wszystkich Seniorów zapraszamy na kolejne cotygodniowe spotkanie filmowe w promocyjnej cenie. Wyświetlimy drugą część przeboju „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Tym razem małżeństwo francuskich burżujów chce udaremnić wyjazd swoich zięciów z kraju…Claude i Marie pogodzili się już, że ich cztery córki wybrały za mężów – zamiast porządnych Francuzów katolików – przedstawicieli etnicznych i religijnych mniejszości (Żyda, Araba, Chińczyka i owszem katolika, ale czarnoskórego). Nawet odbyli krótką podróż po krajach ich pochodzenia. Ale oto zięciowie jak jeden mąż postanawiają wyjechać z Francji, do czego Claude i Marie nie mogą dopuścić…
Bilety dla posiadaczy Karty Seniora w promocyjnej cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra oraz na: http://kultura.olawa.pl/filmy/i-znowu-zgrzeszylismy-dobry-boze/. Zapraszamy!

„Legiony”
Filmowa superprodukcja „Legiony” to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.
Zapraszamy na dwa seanse: w środę 16 października o godz. 11:00 i w piątek 18 października o godz. 8:30.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/legiony/

Bajka baletowa „O tym jak Twardowski duszę diabłu zaprzedał”
Któż z nas nie słyszał o Panie Twardowskim, który podpisując cyrograf sprzedał swoją duszę diabłu? Twardowski jest nie tylko bohaterem wielu podań, legend i utworów literackich. Jest też inspiracją do bajki baletowej „O tym jak Twardowski duszę diabłu zaprzedał” w wykonaniu najzdolniejszych uczniów Studia Tańca PIRUET działającego przy Centrum Sztuki w Oławie oraz tancerzy Teatru Tańca AnKa.
Przedstawienie będzie można zobaczyć 18 listopada o godz. 9:30 i 11:00 w OWE Odra (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie, ul. Młyńska 3). Bilety w cenie 12 zł są już dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.
Piękna oprawa sceniczna, barwne kostiumy, ciekawe choreografie, wspaniała muzyka oraz narrator, który pomaga zrozumieć i wprowadzić widzów w tajemniczy świat tańca – to niewątpliwe atuty spektaklu. A bajka baletowa na motywach polskiej baśni oraz baletu pt. „Pan Twardowski” zaczyna się tak…… Dawno temu w Krakowie mieszkał wraz z żoną alchemik Twardowski… na ciąg dalszy zapraszamy do OWE Odra!
Czas trwania – ok. 60 minut, proponowany wiek widzów – 6-12 lat.


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu wpiszecie tytuł filmu, na który chcielibyście się wybrać. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.


WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 31 listopada 2019) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.