Disco polo będzie motywem przewodnim XII edycji festiwalu „Jesteśmy Tu”

0

W środę (23. października) sala sportowa przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzegu będzie sceną główną XII edycji Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnością „Jesteśmy Tu”. W wydarzeniu każdego roku biorą udział setki wykonawców. Motywem tegorocznej edycji będzie polskie disco polo.


Festiwalowe zmagania rozpoczną się punktualnie o godzinie 8:45. Na scenie, swoje umiejętności wokalne prezentować będą uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, uczniowie Szkół Specjalnych, Integracyjnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W sumie udział weźmie ponad 200 osób z terenu województwa opolskiego. Na temat festiwalu powstanie specjalny reportaż, który zaprezentowany zostanie w programie „Pełnosprawni”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie z kolei Adam Asanov twórca przeboju „Bałkanica”.
Dla przypomnienia, festiwal odbywa się w Brzegu od 12 lat. Przez pierwsze 10 edycji, uczestnicy wykonywali piosenki i pieśni religijne. Od zeszłego roku zmieniono formułę. Motywem przewodnim XI edycji była polska muzyka lat 80-tych. Wydarzenie jest nie tylko okazją do muzycznej rywalizacji – nie ona jest najważniejsza. W przypadku tej imprezy liczy się spotkanie i wspólne doświadczanie artystycznych wrażeń przez uczestników z różnymi niepełnosprawnościami. Stąd też powstała wyjątkowa i niepowtarzalna atmosfera Festiwalu, która przyciąga co roku setki utalentowanych osób.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Powiatu Brzeskiego oraz Gminę Brzeg, realizowane przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM. Organizatorzy, współorganizatorzy i partnerzy festiwalu: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Brzeskie Centrum Kultury, PSP nr 3 w Brzegu, Firma Ratownik 13, Komenda Powiatowa Policji w Brzegu, Straż Miejska w Brzegu, Zarząd Nieruchomości Miejskich w Brzegu, Coco Dance Center, wolontariat z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy w środę 23. października (od godz. 8:45) do udziału w wydarzeniu w hali przy PSP nr 3 w Brzegu. Tygodnik Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl objęły imprezę patronatem medialnym.