„Leśne Echo” na Przeglądzie Zespołów Senioralnych

0

W ubiegły poniedziałek 21 października br. zespół wokalny „Leśne Echo” działający od lipca br. przy Brzeskim Centrum Kultury, reprezentował powiat brzeski na 1.Przeglądzie Zespołów Senioralnych „Rozwińmy Skrzydła z Fundacją Atena” w Oławie.


Pośród 14 występujących zespołów „Leśne Echo” zaprezentowało pięć piosenek dobranych do gustu oławskiej widowni, bowiem publiczność tworzyli seniorzy skupieni w Fundacji Atena, której Prezesem jest Pani Ewa Mielczarek. W tym roku uroczyście obchodzi się Europejski Dzień Seniora. W Centrum Sztuki w Oławie wystąpiły zespoły i kabarety senioralne z Dolnego Śląska i nasz przedstawiciel z Brzegu, a wśród nich seniorzy z Oławskiej Grupy Hej, Ho Witaj w Klubie oraz z kabaretu „Senior Goły ale wesoły”. Oławskie wydarzenie promowane jest m. in. na stronie Dolnośląskie Folkowo i Ludowo – www.dolfil.pl oraz na profilu facebookowym Fundacji Atena. Przegląd zespołów senioralnych odbył się w ramach projektu Fundacji Atena „Rozwińmy Skrzydła z Fundacją Atena”, przy wsparciu Urzędu Miejskiego i Centrum Sztuki, a współfinansowany ze środków programu ASOS Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Entuzjastycznie przyjęty występ brzeskiego zespołu (jako jedyny, który bisował za zezwoleniem organizatorów) spowodował, że „Leśne Echo” otrzymało już kolejne zaproszenia koncertowe na Dolnym Śląsku.

tekst i zdjęcia:

Eugeniusz Szewczuk