Krzysztof Daukszewicz wystąpi w listopadzie w Namysłowie 

0

W Namysłowskim Ośrodku Kultury, w piątek 08.11.2019 obejrzeć będzie można najnowszy i na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza, pt. „Jedz kawiorek”. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą.


Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski. Bilety na wydarzenie dostępne są już w sprzedaży.

Dla przypomnienia, Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Krzysztof Daukszewicz po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 – 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów – „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 – 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą.

Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.

Dla przypomnienia, koncert w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbędzie się w piątek 8. Listopada o godzinie 18:00. Ceny biletów wahają się od 45 do 55 złotych i dostępne są przy Pl. Powstańców Śląskich 2 w Namysłowie (tel. 77 410 05 66) oraz na stronie www.kupbilecik.pl. Rezerwacje grupowe przyjmowane są pod numerem telefonu 881080286. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.