„Służymy Niepodległej” czyli Piknik z okazji Święta Niepodległości

0

W niedzielę (10.11.2019) na terenie Klubu Wojskowego 1. Brzeskiego Pułku Saperów odbędzie się Piknik „Służymy Niepodległej”. To dobra okazja do wspólnego, artystyczno-wojskowego świętowania Dnia Niepodległości.


„W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości (…) wszyscy zaśpiewajmy Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, czyli „Marsz Pierwszej Brygady”. W tym dniu zachęcamy wszystkich do wspólnego śpiewania i świętowania na terenie Klubu Wojskowego 1. Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu przy ul. Piastowskiej 4.” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Wojskowej Komendy Uzupełnień (wkubrzeg.wp.mil.pl).

Oprócz wspólnej zabawy, w trakcie Pikniku żołnierze Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu udzielać będą informacji wszystkim tym, którzy zainteresowani są ochotniczymi formami służy wojskowej.

Wydarzenie jest dobrą okazją do tego by poznać lepiej współczesne Wojsko Polskie oraz jego historię, dlatego oprócz programu artystycznego w planie imprezy znalazły się takie punkty jak, m.in.: prezentacja sprzętu wojskowego oraz wiele innych atrakcji. Nie zabraknie także tradycyjnej, wojskowej grochówki. Pikniki odbywać się będą w całej Polsce, a zakończy jest uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

– „Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę!” – czytamy w komunikacie WKU Brzeg.

My również przyłączamy się do zaproszenia i zachęcamy wszystkich do udziału w tym patriotycznym wydarzeniu już w niedzielę (10.11.2019).