„Obudź się” –  młodzież o ważnych sprawach. Najnowsza premiera artystyczna GBP Skarbimierz

0
Single photo enhanced with easyHDR 3.13.0: 208.JPG

W piątek 15 listopada 2019r. w hali widowiskowo-sportowej w Żłobiźnie odbyła się premiera najnowszej propozycji artystycznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu – spektaklu taneczno – muzycznego „Obudź się” w wykonaniu grupy artystycznej „Loża”. Młodzi artyści dali jasny przekaz do publiczności o sprawach dla nich ważnych, począwszy od problemów ekologii, powszechnie panującego konsumpcjonizmu, zagrożeń związanych z wykorzystywaniem współczesnych technologii, w tym wszechobecnego hejtu, poprzez wzajemnego poszanowania ludzi  bez względu na wszelkie różnice i podziały aż do konieczności uodpornienia młodych ludzi na wszystkie te zagrożenia.


W pięknym spektaklu muzycznym, z doskonale wykonanymi układami tanecznych, specjalnie napisanymi piosenkami, z trudnymi do wykonania kostiumami, surową, adekwatną do tematyki scenografią oraz wkomponowanymi w spektakl multimediami oddali w doskonały sposób wszystkie założone różnorodne  treści spięte finałowym przekazem, najważniejszy jest człowiek, to on sam musi decydować co czynić aby żyć bezpiecznie tworząc bezpieczne dla wszystkich społeczności odporne na wszystko co złe nas otacza. Może czas na przemyślenie i zmianę sposobu życia. Poprawienie świata zależy także od każdego z nas.

Spektakl pomimo trudnych ale jakże edukacyjnych treści został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W ciągu pierwszych 3 dni oklaskiwało go 600 osób.

Spektakl grupy artystycznej „ Loża”-  „Obudź się” przygotowała Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk z pomocą młodzieży i innych instruktorów GBP Skarbimierz. Pani Aleksandra przygotowała scenariusz,  choreografię, teksty piosenek. Wspomagali ją również – Krzysztof Kowalczyk (scenografia, plakat, światła), Paweł Zawada (opracowanie muzyczne i dźwięk) i bibliotekarki Małgorzata Dziura i Irena Bednarek (kostiumy).  Twórcy dziękują za pomoc w przygotowaniu jednej z choreografii Łukaszowi Oskarowi Michalakowi z BCK.

Serdecznie gratuluję Pani Ofmańskiej-Kowalczyk, pozostałym twórcom spektaklu oraz wspaniałym młodym artystom z zespołu artystycznego „Loża” za podjęcie i doskonałe przekazanie aż tylu ważnych dla współczesnego, szczególnie młodego człowieka treści. Jest szansa, że wielu z tych, którzy spektakl obejrzą zmienią swoje postępowanie.

 Andrzej Sowa

Spektakl będziemy grali w koleje weekendy, zapraszamy. Wejściówki do odbioru w biurze GBP Skarbimierz w Żłobiźnie.