Kino Odra przedstawia widzom 7 propozycji!

0

W tym tygodniu w Kinie Odra na widzów czeka siedem różnych propozycji filmowych. Już we wtorek 3 grudnia o godz. 13:00 – tylko raz – pokażemy sensacyjny kryminał „Czarny Merdeces”. Do czwartku (5. grudnia), wyświetlać będziemy najnowszą polską komedię romantyczną „Jak poślubić milionera”. Od piątku na ekranie Kina Odra „Le Mans ’66” opowiadający o kulisach słynnego 24-godzinnego wyścigu z 1966 roku, kiedy to doszło do historycznej rywalizacji między Fordem i Ferrari. W niedzielę 8 grudnia żegnamy się z bohaterami dwóch kultowych kontynuacji Disneya – „Kraina Lodu 2” i „Czarownica 2”. Zapraszamy też na seanse filmów „Irlandczyk” i „Nieplanowane”. Informujemy również, iż w sprzedaży są bilety na transmisję Gali Sylwestrowej Filharmoników Berlińskich, na którą zapraszamy 31 grudnia o godz. 17:00 do Kina Odra.


Kraina Lodu 2
“Kraina lodu 2” przyciągnęła do kin rzeszę najmłodszych widzów z rodzicami. Już teraz można mówić o kasowym sukcesie produkcji. Kontynuacja przygód Anny, Elsy, Olafa, Kristoffa i Svena w Kinie Odra jeszcze tylko do końca tygodnia. Więc jeśli jeszcze nie widzieliście najnowszego hitu Disneya zapraszamy do niedzieli 8 grudnia.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/kraina-lodu-2/  

Jak poślubić milionera
Alicja ma pecha do samochodów i facetów – zawsze trafia na jakiś wybrakowany model. Jest jak Kopciuszek po przejściach, który przestał wierzyć w miłość i zatracił się w szarej codzienności. Kiedy na jej drodze stanie Sonia – trenerka rozwoju osobistego – Alicja zapisze się na kurs „Jak poślubić milionera” i zawalczy o swoje szczęście. Kto wie, może zrozumie, że każdy, kto kocha, jest już milionerem…
Jeszcze tylko do czwartku 5 grudnia w Kinie Odra komediowy poradnik dla czekających na miłość. Zapraszamy!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/jak-poslubic-milionera/

Czarny Mercedes
Trzymający w napięciu kryminał z erotyzmem w tle i gwiazdorska obsada – to „Czarny Mercedes” w reżyserii Janusza Majewskiego, film który pokażemy w ramach Kina Seniora 3 grudnia o godz. 13:00. Tym razem reżyser, twórca głośnych i obsypanych nagrodami obrazów, w tym docenionych Srebrnymi Lwami w Gdyni „Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy”, a także „Zaklętych rewirów” czy kultowego filmu „C.K. Dezerterzy”, sięgnął po własną powieść kryminalną. Majewski stawia przed widzami zadanie rozwikłania tajemnicy morderstwa żony szanowanego adwokata. Jakie są tajemnice tej zbrodni? Kto za nią odpowiada? Kto ma ponieść karę? „Czarny Mercedes” to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności.
Bilety dla posiadaczy Karty Seniora w promocyjnej cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/czarny-mercedes/

Czarownica 2
Akcja filmu rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach „Czarownicy”. Już wiemy co utwardziło serce słynnej negatywnej bohaterki Disneya i sprawiło, że rzuciła przekleństwo na maleńką księżniczkę Aurorę. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń. Zapraszamy do Kina Odra na pojedyncze seanse „Czarownicy 2”!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/czarownica-2-2/

Nieplanowane
Tylko na 4 seansach w Kinie Odra!
Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/nieplanowane/

Le Mans ’66
„Le Mans ‘66” to prawdziwa historia wizjonerskiego amerykańskiego projektanta samochodów Carrolla Shelby’ego i nieustraszonego brytyjskiego kierowcy Kena Milesa, w których wcielili się nagrodzeni Oscarami Matt Damon i Christian Bale.
Shelby i Miles wspólnie stawili czoło obojętności wielkich korporacji, prawom fizyki i własnym ograniczeniom, by zbudować rewolucyjny samochód wyścigowy dla Ford Motor Company i rzucić wyzwanie słynnym samochodom Enzo Ferrari w prestiżowym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans we Francji w 1966.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/le-mans-66/

Irlandczyk
Wielbicielom talentu Martina Scorsese Kino Odra proponuje pokazy najnowszego filmu reżysera. Epicka saga przedstawia świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana, weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia.
Akcja filmu toczy się na przestrzeni kilku dekad i ukazuje kulisy jednej z największych nierozwiązanych zagadek w historii USA, jaką było zniknięcie owianego legendą przewodniczącego związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy. Obraz zabiera widza w intrygującą podróż po tajnych szlakach przestępczości zorganizowanej, pokazując jej mechanizmy działania i powiązania ze światem polityki. Warto zobaczyć ten film na dużym ekranie. Recenzenci podkreślają, że jest to najwybitniejsze osiągnięcie Martina Scorsesego od czasu „Chłopców z ferajny”. Główne role zagrali Robert De Niro, Al Pacino oraz Joe Pesci. Film można będzie obejrzeć w Kinie Odra 7 grudnia o godz. 20.15 oraz 10 grudnia o godz. 20.00.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/irlandczyk/

Sylwestrowa Gala Filharmoników Berlińskich w Kinie Odra
23 sierpnia Kirill Petrenko po raz pierwszy stanął za pulpitem dyrygenckim jako nowy szef muzyczny Filharmoników Berlińskich. Przejął to zaszczytne stanowisko po Sir Simonie Rattle, Claudiu Abbado i Herbercie von Karajanie – gigantach światowej dyrygentury – otwierając tym samy nowy rozdział w historii jednej z najstarszych i najlepszych orkiestr świata.
Maestro po raz pierwszy poprowadzi transmitowaną w kinach Galę Sylwestrową z udziałem sopranistki Diany Damrau – solistki znanej z transmisji The Metropolitan Opera: Live in HD. Na wyjątkową Galę zapraszamy do Kina Odra w sylwestrowy wieczór 31 grudnia o godz. 17:00. Kirill Petrenko ujawni nowy aspekt repertuaru Filharmoników Berlińskich. O ile w poprzednich koncertach w centrum zainteresowania muzyków znajdowali się kompozytorzy niemieccy i rosyjscy, tegoroczny program zabierze nas w muzyczną podróż do USA: z tańcami z West Side Story Bernsteina i Fantazją „Amerykanina w Paryżu” Gershwina. Podczas koncertu wystąpi także Diana Damrau, światowej sławy sopranistka w piosenkach z musicalu Carla Loewe. Inne ważne wydarzenia w programie tegorocznej gali to hity Cole’a Portera, twórcy wielu evergreenów oraz Kurta Weilla, kompozytora „Opery za trzy grosze”. Bilety na wyjątkową, sylwestrową galę w cenie 35 zł już dostępne w kasie OWE Odra oraz na kultura.olawa.pl.
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/sylwestrowa-gala-filharmonikow-berlinskich-w-kinie-odra/