Kino Odra zaprasza na film! Sprawdź repertuar

0

Od piątku 13. grudnia, zapraszamy do Kina Odra na trzy nowe produkcje: animację „Śnieżna paczka”, polską sensację „Solid Gold” oraz thriller na podstawie książki autorstwa Stephen’a King’a „Doktor Sen”. Zapraszamy także na pojedyncze seanse: w cyklu Seans Kinomana pokażemy film „Maiden”, w ostatnim w tym roku Kinie Jazz wyświetlimy „Amazing Grace: Arletha Franklin”, 10. grudnia po raz ostatni pokażemy „Irlandczyka”, a 11. grudnia „Nieplanowane”. Do czwartku 12. grudnia zapraszamy na animację „Basia 3” oraz „Le Mans ’66” opowiadający o kulisach słynnego 24-godzinnego wyścigu z 1966 roku, kiedy to doszło do historycznej rywalizacji między Fordem i Ferrari. W niedzielę 15. grudnia Kino Odra będzie nieczynne z powodu koncertu „LemON Akustycznie … i zimowo” – są jeszcze ostatnie wolne miejsca! Zapraszamy!


Basia 3
Uwaga, uwaga! Basia powraca! Kolejna porcja przygód rezolutnej kilkulatki na ekranie Kina Odra.
W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.
Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. „Basia 3” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyser serialu Marcin Wasilewski zachował styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Partnerem filmu jest wydawnictwo Egmont Polska, które już od 10 lat wydaje serię o przygodach rezolutnej Basi, która jest pierwszą na polskim rynku próbą wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/basia-3/

Nieplanowane
Jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze…
Film „Nieplanowane” tylko na dwóch seansach w Kinie Odra: w poniedziałek 9 grudnia o godz. 17:15 i w środę 11 grudnia o godz. 17:30.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/nieplanowane/

Le Mans ’66
Nominowany do Oscara filmowiec James Mangold („Spacer po linie”, „Logan: Wolverine”) powraca z filmem, inspirowanym prawdziwymi, dramatycznymi wydarzeniami, opowiadającymi o wielkiej przyjaźni, która na zawsze odmieniła oblicze wyścigów samochodowych.
W roku 1959 Carroll Shelby (Matt Damon) jest u szczytu sławy, po wygranej w najtrudniejszym wyścigu samochodowym, 24 Hours of Le Mans. Tuż po wielkim triumfie spada na niego wielki cios – nieustraszony Teksańczyk dowiaduje się od lekarzy, że cierpi na groźną chorobę serca, uniemożliwiającą mu dalsze wyścigi. Shelby zmienia karierę na projektowanie i sprzedaż samochodów, czym zajmuje się wspólnie z zespołem inżynierów oraz mechaników. Jednym z nich jest narwany kierowca testowy, Ken Miles (Christian Bale). Ten mistrz kierownicy z Wielkiej Brytanii, jest oddanym ojcem i mężem, a także geniuszem za kółkiem.
Po udanym pokazie pojazdów Shelby’ego na Le Mans, konkurujących z kultową włoską marką, Enzo Ferrari, Ford Motor Company zleca pełnemu pasji wizjonerowi zaprojektowanie idealnego samochodu wyścigowego, który pokona nawet Ferrari na morderczym, francuskim torze. Pragnący za wszelką cenę osiągnąć sukces, pomimo ogromnych wyzwań Shelby, Miles i jego barwna ekipa, nie poddają się ingerencjom ze strony szefostwa, prawom fizyki, ani osobistym demonom. Pragną zbudować rewolucyjny pojazd, który pobije na głowę całą konkurencję. Jednak ich niestrudzone wysiłki mają wysoką cenę – zwycięstwo będzie słono kosztować tych śmiałków…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/le-mans-66/

Irlandczyk
Jeśli potrzebujesz kogoś zabić – albo po cichu tak, żeby nikt się nie zorientował, albo „głośno”, aby wysłać w świat wyraźne ostrzeżenie – Frank „Irlandczyk” Sheeran jest jedną z najlepszych opcji na rynku. Zawodowy cyngiel, który wyszkolił się w sztuce pozbawiania życia w trakcie morderczej włoskiej kampanii II wojny światowej, a po powrocie do Ameryki bardzo szybko zaczął użyczać swych umiejętności przedstawicielom zorganizowanej przestępczości. Zwłaszcza włosko-amerykańskiej rodzinie Bufalino, dla której wyeliminował wiele niepożądanych osób, wliczając w to morderstwo swego wieloletniego przyjaciela Jimmy’ego Hoffy, legendarnego działacza związkowego, którego zniknięcie było przez dekady uznawane za jedną z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych. Gdy będąc już siedzącym w wózku inwalidzkim starcem Frank snuje refleksję na temat swego bogatego w kryminalne ekscesy życia, zastanawia się, na ile świadomie uczestniczył w tworzeniu historii drugiej połowy XX wieku, a na ile był jej nic nie znaczącym trybikiem.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/irlandczyk/

Seans Kinomana: Maiden
W grudniowym Seansie Kinomana brytyjski film „Maiden” – historia, która sprawi, że nabierzecie wiatru w żagle!
Dziewczyny z „Maiden” mają wyjątkowy dar przekonywania, że w życiu da się pokonać wszelkie uprzedzenia i przesunąć każde granice. Trzymający w napięciu jak dreszczowiec, ten znakomity dokument jest opowieścią o niezwykłych kobietach, realizujących swoje marzenia! O ich determinacji i sile, o tym, że nie zatrzymała ich potężna fala niechęci.
W ‘89 roku grupa odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą kobiecą załogę startującą w prestiżowych i bardzo niebezpiecznych regatach dookoła świata. Walczyły nie tylko z groźnym żywiołem, ale też z lekceważeniem i pogardą; walczyły o szacunek, uznanie i należne kobietom miejsce, przecierając szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek.
Nagrody: Nagrody Publiczności na festiwalach w Dublinie i Hamptons i na Northwest Fest. Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza.
Kino Odra, 12 grudnia, godz. 17:45. Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie i online.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/maiden/

Śnieżna paczka
Porywająca komedia o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół, którzy muszą połączyć siły w walce z podbiegunowym złoczyńcą. Swifty, polarny lis, pracuje na arktycznej poczcie, ale marzy skrycie o karierze psa-kuriera, która zwyczajowo przypisana jest psom husky.
Pewnego dnia, by udowodnić swe niezwykłe umiejętności postanawia osobiście dostarczyć przesyłkę do odległego adresata. U celu Swifty odkryje, że odbiorcą przesyłki jest ekscentryczny mors, który planuje roztopienie arktycznych lodów, by zatopić świat i zyskać nad nim absolutną władzę. Swifty musi skrzyknąć swych najdzielniejszych przyjaciół, by pokrzyżować te podstępne plany i pokazać światu, że nie warto zadzierać z lis-tonoszem i jego ekipą lodowcową.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/sniezna-paczka/

Doktor Sen
Film na podstawie książki Stephen’a King’a.
Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w „Lśnieniu”. Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/doktor-sen/

Solid Gold
Kulisy wielkiej afery. „Solid Gold”, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film Jacka Bromskiego w Kinie Odra!
Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, ambitną policjantką. W czasie jednej z akcji zostaje porwana i zgwałcona przez gangsterów. Uciekając, zabija swoich oprawców, ale w służbowym raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef – Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/solid-gold/

Kino Jazz: Amazing Grace. Arletha Franklin
Jest najważniejszym dokumentem filmowym przybliżającym amerykańską muzykę popularną!
Był…
Zniknął…
I znów się pojawił… Święty Graal.
W grudniowym Kinie Jazz w Kinie Odra pokażemy wyjątkowy obraz ukazujący kunszt wokalu Arethy Franklin oraz epokowe wydarzenie sprzed 48 lat w Los Angeles – nigdy nigdzie nie pokazywane!
W 1971 r. Aretha Franklin już była Królową Soul – najjaśniejszą amerykańską gwiazdą śpiewu. Zwieńczając pięć lat jej obecności na szczytach list przebojów, Aretha i jej producent, Jerry Wexler z Atlantic Records, zdecydowali, że następnym krokiem będzie powrót do muzyki jej młodości, do świata amerykańskiej muzyki gospel. Nagrany na żywo, w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii, album „Amazing Grace” stał się najlepiej sprzedającym się albumem w całej karierze Arethy Franklin i… najlepiej sprzedającym się albumem Gospel wszechczasów. Sesja filmowa, która odbyła się przed rozentuzjazmowaną, natchnioną i tańczącą publicznością, została sfilmowana przez nagrodzonego Oscarem reżysera Sydney’a Pollack’a. Dziś, 48 lat później, film ten jest wyjątkowym świadectwem wielkości Arethy Franklin i przenosi nas na chwilę wstecz, do lat siedemdziesiątych – szczególnego momentu w historii amerykańskiej muzyki i społecznych przemian. Prawdziwy muzyczny skarb, nigdy dotychczas nigdzie nieprezentowany, pozwoli nam cofnąć się w czasie i doświadczyć wspaniałych muzycznych wzruszeń, jakich nie dostarczył jak dotąd żaden muzyczny film dokumentalny! Kino Odra – 14 grudnia, godz. 18:00.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/amazing-grace-aretha-franklin/

LemON Akustycznie… i zimowo
Jesienią i zimą LemON zagra wyjątkowe koncerty w całej Polsce. W nastrojowych aranżacjach akustycznych zabrzmią najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych. Podczas koncertu usłyszymy najbardziej znane utwory LemON, które przeplatać się będą z nastrojowymi kolędami, prostymi, a jednak magicznymi, tak jak i magiczne są Święta.
Zostały ostatnie wolne miejsca na koncert LemON Akustycznie… i zimowo, który odbędzie się 15 grudnia o godz. 18:00 w OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3 (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie). Bilety normalne w cenie 80 zł i ulgowe w cenie 65 zł do nabycia w kasie OWE Odra i online.
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/lemon-akustycznie/