Kino Odra zaprasza na filmowe nowości, premiery i animacje dla dzieci [repertuar]

0
fot. Kino Odra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeszcze tylko do czwartku 30. stycznia, w Kinie Odra komedia „Mayday” i powrót Franza Maurera w filmie „Psy 3. W imię zasad”. A od piątku 31. stycznia na ekranie Kina Odra trzy wielkie gwiazdy: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie, w rolach kobiet, które przeciwstawiają się seksizmowi i przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych oraz wielki comeback Renée Zellweger pamiętnej Bridget Jones, na który czekaliśmy od lat!


„Gorący temat” i „Judy” to tytuły, które warto obejrzeć na dużym ekranie. Najmłodszych widzów zapraszamy z kolei na kompletnie zaskakującą, nieprzewidywalną i czarującą humorem nową wersję ulubionej bajki wszystkich pokoleń o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Na szczególną uwagę zasługuje jednorazowy pokaz filmu „Kraina miodu”, który otrzymał od Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej nominację zarówno w kategorii dokumentalnej, jak i tej, dedykowanej do tej pory fabułom. To pierwszy taki przypadek w historii oscarowych nagród. Wkrótce pokażemy też na dużym ekranie retransmisję wyjątkowego koncertu Mistrza Walca. Dołącz do urodzinowej zabawy w Kinie Odra i świętuj razem z André Rieu i jego Orkiestrą Johanna Straussa. Bilety już w sprzedaży!
Uwaga! W związku z koncertem jubileuszowym Anity Lipnickiej Intymnie (bilety wyprzedane) w dniu 2 lutego Kino Odra będzie nieczynne.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Judy
Od piątku 31 stycznia zapraszamy do Kina Odra na filmową biografię Judy Garland z Renée Zellweger w roli głównej. Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż na to gotowa? Po odpowiedź zapraszamy do Kina Odra.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/judy/

Gorący temat
Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć „dość”. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie…
Zapraszamy do Kina Odra na prawdziwą opowieść o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #METOO.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/goracy-temat/

Kraina miodu
Hatidze hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują je inaczej. Szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja.
Ten wspaniały dokument rozsadza ramy gatunku. Jest prawdą symbolu, dokumentacją metafory. Koniec świata zaczyna się od znikających pszczół. Potem pójdzie już z górki. Hatidze jawi się jako ostatnia strażniczka pszczelich tradycji. Ona wie, że owady zaklina się śpiewem, plastry wydobywa bez rękawiczek, a miód pożycza się od pszczelich braci i sióstr w takich ilościach, żeby nie zaburzyć wewnętrznego rytmu, nie zbezcześcić świętości ula. Tymczasem nowoprzyjezdni symbolizują zupełnie inny stosunek do życia, do przyrody, do świata. Ma być szybko, na czas, byle jak, byleby było. Pszczoły to dla nich zarobek, a nie miłość czy tradycja. Hatidze patrzy na to, i cierpi. Czy uda jej się zmienić podejście sąsiadów? Pięknie sfilmowana opowieść do zobaczenia w Kinie Odra tylko raz 28 stycznia o godz. 13:00 w cyklu „Kino Seniora”. Zapraszamy!
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/kraina-miodu/

„Psy 3. W imię zasad”
O Franzu Maurerze z „Psów” oraz „Psów 2. Ostatniej krwi” można pisać długie elaboraty, zarówno pod kątem jego zawiłej historii wiążącej się z losami odradzającej się Polski, jak i jego wpływu na polskie kino gatunkowe. Na jego powrót czekają setki tysięcy fanów. Dla samego Franza Maurera ten powrót jest jednak wyjątkowo trudny. W „Psach 3. W imię zasad” widzimy, jak opuszcza po latach więzienne mury i próbuje przetrwać w nowej, obcej rzeczywistości. Kim jest po latach funkcjonowania w więziennej próżni? Jakiego Maurera widzowie zobaczą na ekranie? Czy to dalej ten sam twardziel z żyłką romantyka, którego znamy z poprzednich dwóch części? Po odpowiedzi zapraszamy do Kina Odra!
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/psy-3-w-imie-zasad/

Mayday
Niedosłowna ekranizacja jednej z najlepszych komediowych sztuk świata! Film „Mayday” bierze ze sztuki „Run for Your Wife” to, co było w niej najlepsze i najbardziej wartościowe, a resztę czasu ekranowego wypełnia pędzącym na złamanie karku tempem, nieograniczonym niczym poczuciem humoru, łączącym polską ułańską fantazję z anglosaską elastycznością językową. Oraz przemyconym subtelnie przesłaniem, że w miłości niby wszystkie chwyty są dozwolone, ale wygrywa ten, kto odważy się na bycie prawdziwie szczerym…
W rolach głównych niezawodna komediowa obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz i Andrzej Grabowski.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/mayday/

Śnieżka i fantastyczna siódemka
Zapraszamy na komedię o pięknie bez kompleksów i bohaterstwie bez limitów! Księżniczka czekająca na ratunek? Nie w tej bajce! Teraz to król wymaga pomocy, więc na ratunek wyrusza ekipa bohaterskich krasnoludków i nietypowa królewna. Może się okazać, że zatrute jabłko wcale nie jest największym zagrożeniem…
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/sniezka-i-fantastyczna-siodemka/

André Rieu – 70 lat młodości
Zapraszamy na retransmisję urodzinowego koncertu holenderskiego króla walca André Rieu, który odbędzie się 23 lutego o godz. 12:45 w Kinie Odra. Bilety normalne w cenie 30 zł i ulgowe w cenie 25 zł dostępne w kasie kina i online na kultura.olawa.pl.
Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki! Maestro skończył właśnie 70 lat i z tej okazji urządził wystawne przyjęcie w swoim zamku w Maastricht. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki. Oprowadzi nas też po swoim niezwykłym domu i przypomni fragmenty swoich najwspanialszych koncertów.
„André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawiera najważniejsze muzyczne momenty wybrane przez samego mistrza z jego dotychczasowej kariery. Wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabierze widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą orkiestrą, utworzoną przez mistrza, odwiedzimy m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio City Music Hall, Amsterdam czy rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.
Dołącz do urodzinowej zabawy w Kinie Odra i świętuj razem z André Rieu i jego Orkiestrą Johanna Straussa! Zapraszamy!
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/andre-rieu-70-lat-mlodosci/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu wpiszecie „Kino Odra”. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.


WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 29 lutego 2020) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama