Kino Odra zaprasza na filmowe premiery!

0

Od piątku 7. lutego, zapraszamy do Kina Odra na nową porcję filmowych hitów. Premierowo pokażemy: „365 dni” – film na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej, „bondowską” animację dla dzieci „Tajni i fajni” oraz finałową część sagi „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” (w Kinie Odra w wersjach: 2D dubbing, 3D dubbing, 2D napisy). Zapraszamy też na pojedyncze seanse najnowszego thrillera Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”. Przypominamy, że tylko do 6 lutego na ekranie Kina Odra wyświetlać będziemy: „Śnieżkę i fantastyczna siódemkę”, „Judy” oraz „Gorący temat”. Do zobaczenia w lutym w Kinie Odra!


365 dni
Premierowo w Kinie Odra! Film, jakiego w Polsce jeszcze nie było. To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach.
Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy.
Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. By podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/365-dni/

Tajni i fajni
„Tajni i fajni” to animowana komedia, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Superagent Lance Sterling i naukowiec Walter Beckett są niemal dokładnymi przeciwieństwami. Lance jest pewny siebie, elegancki i obyty. Walter natomiast nie jest zbyt kontaktowy, ale nadrabia to sprytem i inwencją, wynajdując niesamowite gadżety, które Lance wykorzystuje podczas swych niezwykłych misji. Wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, gdy Walter i Lance odkrywają, że dziwnym zrządzeniem losu muszą polegać na sobie w całkiem nowy sposób. A jeśli ta niedobrana para nie sprawdzi się jako zgrany duet, cały świat znajdzie się w niebezpieczeństwie…
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/tajni-i-fajni/

Gwiezdne wojny
Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams raz jeszcze łączą siły, aby zabrać widzów w spektakularną podróż do odległej galaktyki w filmie „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Saga rodziny Skywalkerów dobiega końca. Tego po prostu nie można przegapić! Czym zaskoczą w finale twórcy jednej z najbardziej kultowych serii w historii kina? Jaki będzie finał odwiecznej batalii pomiędzy jasną i ciemną stroną mocy?
W Kinie Odra film do zobaczenia w wersjach: 2D dubbing, 2D napisy i 3D dubbing. Zapraszamy!
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/gwiezdne-wojny-skywalker-odrodzenie/

Oficer i szpieg
Owacje na stojąco, bardzo dobre recenzje i najwyższe oceny dla filmu Romana Polańskiego od czasów „Pianisty”. Epicki thriller „Oficer i szpieg” na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI i są to pierwsze od dekady laury dla polskiego twórcy na weneckiej imprezie. Film będzie można w lutym kilkakrotnie obejrzeć w kinie Odra, m.in. w ramach Kina Seniora.
„Oficer i szpieg” opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Czy oskarżenie było słuszne? Stawka w tej grze jest wysoka, wszystko może zakończyć się międzynarodowym skandalem, który zmieni bieg historii…
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/oficer-i-szpieg/

Judy
Judy Garland, „ikona swoich czasów, legenda” na scenie pojawiała się od kiedy skończyła dwa lata, praktycznie hodowano ją na gwiazdę pierwszej wielkości. To wszystko jednak nie przychodziło za darmo, ale było okupione ogromnym poświęceniem, niemożliwym do zniesienia dla młodej dziewczyny…
Historia Garland to opowieść o szybkim wzlocie i bolesnym upadku, dramatycznym zawodzie i rozczarowaniu w blasku fleszy i jupiterów. W końcu ktoś, kto niemalże od narodzin był stawiany na piedestale i dorastał wśród rekwizytów niekoniecznie musi dać sobie radę z prawdziwymi problemami…
Jeszcze tylko do czwartku 6 lutego w Kinie Odra wielki comeback Renée Zellweger, pamiętnej Bridget Jones, w „roli życia”, którą udźwignęła śpiewająco!
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/judy/

Gorący temat
Molestowanie seksualne to zdecydowanie jeden z najgorętszych tematów ostatnich lat. „Gorący temat” to jedna z pierwszych hollywoodzkich produkcji po #MeToo, która pokazuje, dlaczego seksualni drapieżnicy tak długo pozostawali nietykalni. Jesteśmy świadkami wydarzeń, jakie rozgrywały się przez wiele lat w kuluarach stacji FOX News, gdzie wszechmocny i potężny Roger Ailes korzystał ze swoich pracownic w sposób dosłowny. Jeżeli akurat z jakąś się nie przespał, nie zaproponował awansu za seks (nie wprost) lub nie dotknął jej ciała, to chociaż innym narzucał specjalny dress code. W końcu trzeba widzów przyciągnąć przez teleodbiorniki, a prymitywne instynkty działają najlepiej, więc im krótsza spódniczka, tym wyższe wskaźniki oglądalności… Była dziennikarka Gretchen Carlson znajduje w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć „dość” i oskarża szefa o molestowanie składając pozew. Liczy na to, że za jej przykładem pójdą kolejne kobiety. Ale podwładne stają w obronie Ailesa…
Filmowa opowieść o kulisach skandalu, który wybuchł ponad rok przed ujawnieniem mrocznych tajemnic Harveya Weinsteina w Kinie Odra tylko do czwartku 6 lutego.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/goracy-temat/

Śnieżka i fantastyczna siódemka
Piękna królewna ma złą macochę, która czyha na jej życie. Są przystojni rycerze, jest zatrute jabłko, a na koniec klasyczny happy end. Brzmi znajomo? Nie tym razem! W tej bajce wszystko jest na odwrót!
„Śnieżka i fantastyczna siódemka” trafi w gusta dzieci w różnym wieku. Jest i straszna czarownica i wątek miłosny i bohaterskie krasnoludki i odwieczna walka dobra ze złem. Jest też dużo śmiechu, wątek przygodowy a przede wszystkim morał, że najważniejsze w życiu jest nasze wewnętrzne piękno a nie przemijająca uroda, czy „opakowanie”.
Na ekranie Kina Odra do 6 lutego. Zapraszamy!
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/sniezka-i-fantastyczna-siodemka/