Tango tematem wystawy fotograficznej w Grodkowie

0

W piątek (07.02) grodkowski OKiR zrealizuje wernisaż wystawy fotografii autorstwa Janusza Pasiecznego. Ekspozycja zaprezentowana zostanie, pt. „Tango”. Wystawę oglądać będzie można do 1. marca.


 Na inspirujących zdjęciach artysty Janusza Pasiecznego, odwiedzający wystawę podziwiać będą mogli jeden z najpiękniejszych i najbardziej intrygujących tańców na świecie – tango argentyńskie. Taniec ten określany jest często jako język ciała, stąd też stał się też inspiracją autora wystawy.

– (…)Mówi się, że dobrego tanga doświadcza się wtedy, kiedy zatańczą emocje. Można być początkującym tanguero, który stawia pierwsze kroki, być jeszcze na bakier z techniką, ale tańczyć pięknie. Bo tańczy serce. Wyobraź sobie, że masz jedynie trzy minuty, by spędzić je z miłością twojego życia? Co byś zrobił? Zatańczyłbyś tango (…) Tango jest dialogiem, a kontakt sekretnym językiem. Dystans między partnerami jest jak niewidzialna siła, która trzyma ich w obręczach objęcia. Partnerzy tańczą twarz przy twarzy, złączeni w intymnym uścisku. On kreuje przestrzeń, do której ją zaprasza. Ona do niej odważnie wkracza. Nie dba przy tym o to, co robią jej stopy. Podąża jedynie za jego prowadzeniem. Krok za krokiem, krok za krokiem. On porusza się w cieniu jej stóp, szturmując jej przestrzeń. Partnerka nie wie jaki będzie jego kolejny ruch. Nie może go przewidzieć. Jest całkowicie zależna od intencji partnera, odpowiadając jedynie na jego prowadzenie (…) – czytamy o wystawie na stronie internetowej organizatora.

Dla przypomnienia, wernisaż wystawy Janusza Pasiecznego odbędzie się już w piątek (07.02.2020) o godz. 19:00 w Sali kameralnej Domu Kultury w Grodkowie. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Ekspozycja dostępna będzie dla zwiedzających w dn. 08.02-01.03.2020. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.okir.pl.