Wystawa pełna emocji otwarta. „Tango” Janusza Pasiecznego w Grodkowie [fotorelacja]

0

W piątek (07.02) w sali kameralnej miejscowego Ośrodka Kultury i Rekreacji została otwarta wystawa Janusza Pasiecznego poświęcona jednej z jego pasji, południowoamerykańskiemu tańcu, jakim jest tango.


Wystawa Janusza Pasiecznego to zbiór fotografii poświęconych tańcu, przedstawiają głównie poznanych współprzyjaciół, którzy również pokochali ten taniec pochodzący z Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju. Jak sam przyznał autor wybór zdjęć był bardzo trudny, ponieważ z kilku tysięcy fotografii, trzeba było wybrać jedynie 40. zdjęć, tych które oddadzą magię tego tańca.

Tańczę tango od trzech lat, tańca uczył mnie Janusz Maligranda. Od pierwszego festiwalu tanga na jakim byłem w Brzegu, a była to X edycja w moich myślach kiełkował pomysł, by zdjęcia z tanga zawisły na ścianie galerii, by zrobić wystawę. Wiele razy koncepcja przyszłej prezentacji ulegała zmianie. Początkowo chciałem podkreślić dynamikę i ruch, innym razem chciałem zrobić zdjęcia w niskim kluczu, na końcu stwierdziłem że trzeba zrobić dobrą fotografię reportażową, która ukarze nie tylko jedno wydarzenie. Przy fotografowaniu imprez gdzie tańczy się tango jest ciemno, bardzo liczyła się dla mnie autentyczność oddająca magię tego tańca. Dziękuję wszystkim obecnym na otwarciu mojej wystawy! – wyjaśnia Janusz Pasieczny, autor wystawy.

Po oficjalnym otwarciu wystawy wszyscy przenieśli się do sali obok, gdzie przez godzinę koledzy Janusza Pasiecznego z parkietu oddali się muzyce i milondze, część osób nie znających południowoamerykańskich tańców mogła na żywo zobaczyć jak wygląda ten taniec.

Janusz pasieczny fotografuje od 40. lat, pasją do zdjęć zaraził go jego ojciec. Była to jego kolejna wystawa. Jego pierwsze prezentacje były poświęcone makrofotografii i aktowi. Wystawę „tango” będzie można zwiedzać do 01.03.2020 r. Poniżej fotorelacja z wernisażu i krótki film z pokazu milongi.