„365 dni”, „Tajni i fajni”, „Gang zwierzaków”, „Oficer i szpieg”, to tylko niektóre produkcje jakie zobaczysz w Kinie Odra!

0

Jeszcze tylko do czwartku 13. lutego na ekranie Kina Odra szpiegowska animacja „Tajni i fajni”, finałowa część sagi „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” (w wersjach: 2D dubbing, 3D dubbing, 2D napisy) oraz thriller Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”. W dalszym ciągu oglądać możecie film „365 dni” na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej, a od piątku 14 lutego także bajkę „Gang zwierzaków” oraz francuski oryginalny komediodramat „Poznajmy się jeszcze raz”. Wszystkich miłośników muzyki alternatywnej zapraszamy z kolei na koncert Vibraslap, który odbędzie się 28 lutego. Bilety wciąż w sprzedaży.


Gang zwierzaków
Pełna przygód animowana komedia o paczce czworonogów, która musi wspólnymi siłami ocalić swoje miasto w Kinie Odra.
Gdy w Robopolis mieście przyszłości władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie muszą natychmiast opuścić miasto. Grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów. Co innego bezpański pies Roger. On jest w siódmym niebie. Zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa. Wkrótce jednak nawet on zaczyna tęsknić za ludźmi, bo roboty zaczynają się coraz bardziej panoszyć i planują zburzenie całego miasta…
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/gang-zwierzakow/

Poznajmy się jeszcze raz
Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę…
Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne…
Pełen humoru przebój francuskiego kina działa jak filmowy afrodyzjak, przypominając, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz. Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat „O północy w Paryżu” i urzekającą niewinność „Amelii”.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/poznajmy-sie-jeszcze-raz/

365 dni
Erotyczna opowieść o pożądaniu i pragnieniach na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej.
Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. By podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/365-dni/

Tajni i fajni
„Tajni i fajni” to prawdziwy film szpiegowski, tyle że animowany! Ma więc wszystkie elementy typowe dla tego gatunku: egzotyczne lokalizacje na całym świecie, olśniewającą stronę wizualną, pełne rozmachu sceny akcji, futurystyczne gadżety i doskonałą ścieżkę dźwiękową z chwytliwym motywem przewodnim. „Tajni i fajni” to także tzw. buddy comedy, czyli film o przygodach kumpli, gdzie źródłem humoru są różnice pomiędzy dwójką postaci pierwszoplanowych. Lance i Walter to klasyczna niedobrana para. Lance jest pewny siebie, elegancki i obyty. Walter natomiast nie jest zbyt kontaktowy, ale nadrabia to sprytem i inwencją, wynajdując niesamowite gadżety, które Lance wykorzystuje podczas swych niezwykłych misji. Jeśli ta niedobrana para nie sprawdzi się jako zgrany duet, cały świat znajdzie się w niebezpieczeństwie…
Do czwartku 13 lutego w Kinie Odra.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/tajni-i-fajni/

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Są historie, które pozostaną wiecznie żywe. „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” to kulminacyjny moment w trwającej od 42 lat opowieści. „Skywalker. Odrodzenie” zamyka nową trylogię rozpoczętą przez J.J. Abramsa. Saga rodziny Skywalkerów dobiega końca. Czy to dobre zwieńczenie gwiezdnej sagi? Jaki będzie finał odwiecznej batalii pomiędzy jasną i ciemną stroną mocy?
W Kinie Odra film do zobaczenia w wersjach: 2D dubbing, 2D napisy i 3D dubbing. Zapraszamy!
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/gwiezdne-wojny-skywalker-odrodzenie/

Oficer i szpieg
Roman Polański opowiada o kulisach jednej z najgłośniejszych afer w historii. „Już od dawna chciałem nakręcić film o sprawie Dreyfusa, nie jako dramat kostiumowy, lecz jako historię szpiegowską. W ten sposób można pokazać podobieństwo historycznej afery do tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie: prześladowania mniejszości, absurd środków bezpieczeństwa, tajne trybunały wojskowe, wymykające się spod kontroli agencje wywiadowcze, ukrywanie faktów przez rządy, tworzenie fake newsów i wściekłą prasę”. Perfekcyjne poprowadzona intryga pokazuje system, w którym samonakręcająca się spirala nienawiści niebezpiecznie zaczyna przypominać współczesność. „Oficer i szpieg” to film o tym, jak historia się powtarza, a jeden człowiek, na przekór wszystkim walczący o sprawiedliwość, może zmienić bieg wydarzeń.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/oficer-i-szpieg/

Vibraslap
Jeśli lubicie muzykę niezależną, alternatywną, jazzową – koncert Vibraslap jest właśnie dla Was!
Grupa Vibraslap powstała w 2006 roku z inicjatywy jednego z najbardziej cenionych polskich wibrafonistów, Miłosza Rutkowskiego oraz basisty Tomasza Grabowego. Zespół otrzymał wiele nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych oraz w plebiscytach organizowanych przez cenione wydawnictwa muzyczne. 28 lutego o godz. 19:00 w Ośrodku Kultury zespół wystąpi przed oławską publicznością. Warto wspomnieć, iż Ci wspaniali muzycy mają na swoim koncie współpracę z tak wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej jak m.in. Bill Evans, Petr Zelenka, Piotr Baron, Jose Torres, Justyna Steczkowska oraz Anna Maria Jopek.
„Different Wor(l)ds” to druga płyta formacji Vibraslap i propozycja muzyki, jaką niesie jazz dzisiejszych czasów. Autorami kompozycji są wszyscy muzycy Vibraslap, co daje niezwykle szerokie spectrum pomysłów i brzmień. Łączenie stylistyk i budowanie nowych, ciekawych brzmień jest domeną dzisiejszej, improwizowanej muzyki jazzowej. Poprzez sięganie do różnych struktur i skojarzeń pojawia się nowy świat muzyki budowanej zauroczeniem jazzem, muzyką etniczną, jakimś tajemniczym etno-folklorem, rytmami latynoskimi i rozpychającym się nastrojem wspaniałej, muzycznej fiesty.
Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3, online na kultura.olawa.pl oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/vibraslap-koncert-jazzowy/#kup-bilet