„Wozownia” przygotowała specjalną ofertę dla zakochanych na Walentynki

0

Święto zakochanych nadchodzi wielkimi krokami. Tradycyjnie, na całym świecie, obchodzone jest 14. lutego. Wiele firm i instytucji przygotowuje na ten dzień specjalne oferty i programy. Kolację walentynkową ze specjalnym menu szykuje także brzeska „Wozownia”. Rezerwacje są już przyjmowane.


Nazwa święta pochodzi od imienia świętego Walentego. W południowej i zachodniej Europie Walentynki obchodzone są od średniowiecza. Obecnie niezwykle popularne są zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Z roku na rok ich popularność rośnie w pozostałych krajach – w tym także w Polsce. Tradycją stało się wysyłanie listów miłosnych, tzw. „walentynek” do osoby, którą darzymy wielkim uczuciem. Niektórzy krytykują to święto za to, że staje się coraz bardziej skomercjalizowane. Z roku na rok ludzie na całym świecie wydają coraz więcej pieniędzy na prezenty i upominki walentynkowe zapominając o pierwotnym przesłaniu tego święta. Jest ono dość proste – to dobry moment, by powiedzieć komuś, że go naprawdę kochamy. To świetna okazja do tego, by spędzić trochę czasu razem i zapomnieć o wszelkich problemach czy obowiązkach.

Idąc za tą myślą, warto w Walentynki, tj. 14. lutego wybrać się do Restauracji „Wozownia” w Brzegu i w romantycznej atmosferze zjeść z ukochaną osobą pyszną kolację ze specjalnego menu, które na ten wieczór opracowali właściciele i kucharze lokalu.

Menu kolacji walentynkowej składa się z czterech smakowitych dań. Na początek podana zostanie przystawka. Będzie nią bruschetta z pomidorami z kremem z awokado i kremem z łososia. Gdy nasze kubki smakowe zostaną rozbudzone smakiem tej wyjątkowej potrawy, przyjdzie czas na kolejne danie. Goście lokalu otrzymają bowiem kremową zupę z marchewki podaną z delikatną pomarańczą i świeżym rozmarynem. Kto zna się na afrodyzjakach, ten pewnie dostrzega, że w obu potrawach ich nie brakuje…

Tuż po zupie, przyjdzie pora na danie główne. Będzie nim pierś z kurczaka kukurydzianego w miodzie ze słodkim ziemniakiem i salsą mango. Gdy po głównym daniu pozostanie jedynie wspomnienie, słodkim zwieńczeniem kolacji będzie wykwintny deser z truskawkami. Dodatkowo, oprócz czterech dań, zakochani goście lokalu mogą liczyć na pyszny napitek – campari z sokiem pomarańczowym, które będzie prezentem do wyżej opisanego menu.

Kto jest ciekawy smaków dań lub chce spędzić Walentynki w wyjątkowej atmosferze „Wozowni”, ten jak najszybciej powinien zarezerwować miejsce. Przypomnijmy, że kolacja walentynkowa odbędzie się w piątek 14. lutego 2020 r. Cena kolacji wynosi jedynie 75 zł/os. i obejmuje wyżej opisane menu.

Rezerwacje miejsc przyjmowane są pod numerem telefonu 786 869 098 i w lokalu – w godzinach otwarcia restauracji. Tygodnik Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl objęły wszystkie wydarzenia organizowane w Wozowni patronatem medialnym. Szczegóły znaleźć można na facebooku Wozowni – facebook.com/Wozownia.