Kolejny koncert z cyklu „Wieczory Lisztowskie” w brzeskim Muzeum

0

Koncerty z cyklu „Wieczory Lisztowskie” odbywają się w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu regularnie. Tym razem publiczności zaprezentuje się pianista Michał Michalski. Koncert będzie okazją do świętowania 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (22.02) o godzinie 18:00.


Michał Michalski to polski pianista, urodzony w 1994 roku we Wrocławiu. Jest doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie studiuje pod kierunkiem profesora nadzwyczajnego doktora hab. Pawła Zawadzkiego. 

Na swoim koncie ma wiele nagród, które zdobył w konkursach pianistycznych. Wśród zdobytych trofeów wymienić można m.in.: III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach (2019); wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Marii Canals w Barcelonie (2018), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno (2017), VI nagrodę na 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach (2016), czy I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym o Stypendium Fundacji YAMAHA (2014).  

Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i zagranicą. Występował m.in. na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Dusznikach-Zdroju, Turynie, Trzęsaczu i Festiwalu Wieczory Chopinowskie na Okólniku. Na szczególną uwagę zasługuje występ w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Opactwie 2017 „Bach u Cystersów”, podczas którego zaprezentował swoje umiejętności obok tak wybitnych artystów, jak: Mischa Maisky, Georgijs Osokins czy Marek Toporowski. W listopadzie 2015 roku nakładem wydawnictwa JB Records ukazał się debiutancki album fonograficzny pianisty Michał Michalski – Piano Recital.

W trakcie koncertu w Brzegu, Michalski zaprezentuje utwory Fryderyka Chopina takie jak: Preludia op. 28 nr 1-8 C-dur, a-moll, G-dur, e-moll, D-dur, h-moll, A-dur, fis-moll; Walc As-dur op. 42; Ballada f-moll op. 52; Etiuda C-dur op. 10 nr 1; Etiuda a-moll op. 10 nr 2; Etiuda es-moll op. 10 nr 6; Etiuda a-moll op. 25 nr 11; Preludia op. 28 nr 13-16 Fis-dur, es-moll, Des-dur, b-moll; Mazurki op. 41 e-moll, H-dur, As-dur, cis-moll; Walc F-dur op. 34 nr 3; Scherzo cis-moll op. 39 oraz Polonez As-dur op. 53. 

Dla przypomnienia, koncert w Muzeum Piastów Śląskich odbędzie się w sobotę (22.02.2020) o godz. 18:00. Słowo o muzyce wygłosi Juliusz Adamowski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.