Gry planszowe i międzynarodowy turniej w brzeskim ratuszu

1
gry planszowe

Gry planszowe spodobały się mieszkańcom Brzegu, a Festiwal Gier Planszowych, odbywający się od 12 lat w ratuszu zyskał rangę imprezy znanej w całej Europie, a za sprawą turnieju Carrom, także na świecie. Mimo wielu przeciwności losu, dzisiaj ruszyła kolejna edycja święta wielbicieli planszówek.

Gry planszowe w ratuszu to tradycja

Od 12 lat, w brzeskim ratuszu, pojawiają się fani gier planszowych. Początkowo była to grupa zapaleńców z naszego miasta, ich przyjaciół z okolicy i kilka firm handlujących takimi grami. Z czasem impreza stała się tak popularna, że zaczęli zjeżdżać na nią ludzi z całej Polski, a za sprawą międzynarodowego turnieju Carrom i ze świata.
W zeszłym roku ciągu dwóch dni przez Festiwal Gier Planszowych przewinęło się niespełna tysiąc osób. Nie licząc zawodników biorących udział w Festiwalu.
W tym roku impreza trwa od 29.02. do 1.03.2020 roku. Jak zwykle w ratuszu, który mimo remontu został udostępniony tej ciekawej grupie zapaleńców. Swoich sił w rozmaitych planszówkach można popróbować do późnych godzin wieczornych. Zapewniam Wam, że jest w czym wybierać, a więc nikt tu się nie będzie nudził.

Na miejscu znajdują się doświadczeni gracze, służący poradami żółtodziobom, a także kilka punktów handlowych, oferujących możliwość zakupu gier.

Międzynarodowy turniej Carrom, czyli indyjski bilard

Całkiem możliwe, że nie mieliście nawet pojęcia, że na dwa dni w roku, Brzeg przeistacza się w miasto turniejowe Carrom. Zawodnicy przybywają tu z całego świata – mamy Polaków, Czechów, Skandynawów i jednego Amerykanina, który przyleciał tu specjalnie z USA.

Turniej w Brzegu to bardzo poważna impreza, wpisana do kalendarza międzynarodowych turniejów. Pula nagród dla zwycięzców to 1000 Euro. W tej randze rozgrywana jest w waszym mieście od 11 lat. W tym roku gościmy 58 graczy. – mówi Jakub Nowakowski wice prezes Polskiego Stowarzyszenia Carrom.

Gry planszowe w miejskiej bibliotece

Na miejscu spotkałem przesympatyczną załogę Brzeskiej Biblioteki Publicznej. W czasie turnieju Panie bibliotekarki wspierają organizatorów. Współpraca trwa od pięciu lat i ma się na tyle dobrze, że jakiś czas temu zdecydowano się wprowadzić gry planszowe do stałej oferty biblioteki na ul. Jana Pawła II. Można w nie grać na miejscu, albo uiścić kaucję i wypożyczyć wybrane tytuły. W zbiorach biblioteki znajduje się obecnie 250 tytułów growych.