Czarne Portrety – wystawa fotografii Damiana Wolaka w OkiR Grodków

1
Czarne Portrety

We wtorek (10.03) w hallu Kina Klaps w Grodkowie odbył się wernisaż niezmiernie interesującej wystawy fotografii portretowej Damiana Wolaka – zatytułowanej Czarne Portrety. Czarno – białe prace grodkowskiego artysty oczarowały zaproszonych gości, którzy tłumnie przybyli na otwarcie wystawy.

Damian Wolak to artysta fotografik, fotoreporter, dziennikarz i retuszer bardzo mocno związany z Grodkowem. Działa w tamtejszym ośrodku kultury, wspiera lokalny klub sportowy, jest dziennikarzem gazety powiatowej, otrzymał już kilka nagród za dokonania fotograficzne, udziela się także społecznie. Mówiąc krótko znana i lubiana postać. Nic więc dziwnego, że na wernisaż jego wystawy przybyły tłumy gości z Grodkowa i kilku innych miast.

OKiR Grodków umieścił wystawę w bardzo kameralnej sali zlokalizowanej w Kinie Klaps. Bliskość sali kinowej oraz stary projektor, doskonale uzupełniły nastrój. Na ścianach hallu kina zawisły 24 czarno-białe portrety, nad którymi Damian Wolak pracował przez ostatni rok. Wśród modeli i modelek znaleźli się jego znajomi, sportowcy oraz osoby związane z kulturą – zarówno z Brzegu, jak i Grodkowa.

Wprowadzając zwiedzających – autor opowiedział skąd wziął się pomysł, jak dobierał pozujących oraz dlaczego fascynuje go fotografia czarno-biała. Po krótkim wstępie można było porozmawiać z nim osobiście oraz podziwiać zdjęcia.

Wystawa potrwa do końca kwietnia. Autor zdradził, że jest duże prawdopodobieństwo, że jego zdjęcia powędrują następnie do Brzegu i będzie dostępna w Galerii w Ratuszu.