„Aukcja Marzeń” Fundacji Mam Marzenie – sztuka otwarta dla wszystkich

0
fot. materiały prasowe

Zamknięte muzea, teatry i kina, z którymi przychodzi nam się mierzyć, wcale nie oznaczają, że musimy całkowicie zapomnieć o kulturze. Fundacja Mam Marzenie wychodzi naprzeciw miłośnikom sztuki i zaprasza wszystkich, którzy zostali zmuszeni do ograniczenia swojej aktywności, na internetową charytatywną Aukcję Marzeń. W jej ramach można zakupić dzieła sztuki przekazane przez ponad 70 artystów. Całkowity dochód z tej internetowej sprzedaży wspomoże realizację marzeń podopiecznych Fundacji. Aukcja trwa do 25 marca.


Czas ograniczonego kontaktu ze światem zewnętrznym sprzyja szukaniu wiedzy, inspiracji i kontaktu z kulturą wysoką przez Internet. Tym razem poprzez działania online można nie tylko poznać młodych artystów, ale także zakupić dzieła sztuki, wzbogacić swoje domowe wnętrze, a jednocześnie pomóc chorym dzieciom. Aukcja Marzeń to wyjątkowy projekt łączący sztukę i pomaganie. W jej ramach kilkudziesięciu polskich artystów wystawiło na sprzedaż swoje dzieła. Cały dochód z przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na szczytny cel – spełnianie dziecięcych marzeń.

– Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji marzeń naszych małych podopiecznych nauczyło nas, że piękno i dobro idą w parze – opowiada Katarzyna Kowalska z Fundacji Mam Marzenie. – Sztuka pobudza wyobraźnię, a ta z kolei rodzi marzenia. Postanowiliśmy więc wykorzystać to wyjątkowe połączenie, organizując charytatywną aukcję sztuki.

Licytować można m.in. obraz „Kurtyna” Moniki Marchewki, doceniony przez wszystkich ekspertów zaproszonych do projektu. Przedstawiciele Studia.O., pracowni kreującej przyjazne człowiekowi przestrzenie, skomentowali go w następujący sposób: „stylowy element dekoracji we wnętrzu. Doskonale przełamałby stylistykę wnętrza minimalistycznego. Stoi za obrazem pewna formalna tajemniczość, która podtrzymuje ciekawość odbiorcy”. Z kolei Katarzyna Jaroszyńska, dziennikarka prowadząca m.in. program „Odpicowane Mieszkanie”, tak opisała „Małą imigrację II” Żanety Rzepy (kolejne dzieło sztuki do nabycia podczas aukcji): „ciekawe wykorzystanie obecnie nieco zapomnianych technik trawionych. Grafika świetnie sprawdzi się w nowoczesnej przestrzeni”. Warto podkreślić, że artyści, którzy przekazali swoje prace na aukcję Fundacji to często stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mający już na swoim koncie wiele wystaw i konkursów, nagród i wyróżnień np. nominacje do Paszportów Polityki.
Przedsięwzięcie możliwe jest dzięki wsparciu Domu Aukcyjnego DESA Unicum – najstarszego domu aukcyjnego w Polsce, który funkcjonuje od blisko 30 lat i ma w swoich zasobach największą w naszym kraju kolekcję dzieł sztuki na sprzedaż. To właśnie na platformie internetowej tego domu aukcyjnego odbywa się aukcja, dzięki czemu można wziąć w niej udział bez wychodzenia z domu.

Szczegóły: www.aukcjamarzen.pl.

Aukcja potrwa do środy, 25 marca br. Można wziąć w niej udział, odwiedzając stronę: https://bid.desa.pl/auctions/1-2RFK05/mam-marzenie-aukcja-charytatywna-online.

Od 2003 r. Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Organizacja działa w pełni charytatywnie – jej siłą napędową są pracujący na terenie całego kraju wolontariusze.

Więcej informacji o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.