Brzeskie Centrum Kultury rusza z Letnim Kinem Plenerowym. Pierwszy seans już w sobotę (13.06)

0

Wakacyjne pokazy filmowe odbywać się będą w brzeskim amfiteatrze w soboty. Pierwszy seans odbędzie się już w sobotę 13. czerwca. Ostatni zaś zaplanowano na 29. sierpnia. W repertuarze znalazły się zarówno filmy polskie, jak i zagraniczne. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. BCK zrealizuje Letnie Kino Plenerowe z zachowaniem obostrzeń sanitarnych w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Widzowie obowiązkowo będą musieli, m.in. wypełnić ankietę, nosić maseczki, dezynfekować dłonie, zachować odstępy i zastosować inne obostrzenia.


BCK opublikowało na swojej stronie internetowej (www.bck-brzeg.pl) informację o tym, że już w sobotę (13.06) rozpoczną się seanse kina plenerowego w brzeskim amfiteatrze. Pokazy zrealizowane zostaną z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wprowadzono wiele obostrzeń. 

– (…) Drodzy widzowie, z uwagi na trwającą pandemię SARS-COVID-19 byliśmy zobligowani do opracowania regulaminu tegorocznych seansów i wprowadzenia obostrzeń – prosimy o zapoznanie się z regulaminem – który dostępny jest na naszej stronie internetowej. Dodatkowo informujemy, że każdy z widzów zobowiązany jest do wypełnienia ankiety informacyjnej (…) – czytamy w komunikacie Brzeskiego Centrum Kultury. 

Wśród wielu obostrzeń, które opisano w regulaminie dla widzów, wyróżnić można najważniejsze. Wszyscy widzowie zobowiązani są do posiadania i noszenia na terenie amfiteatru własnych maseczek zakrywających usta i nos, które założyć należy przed wejściem do amfiteatru. Przed wejściem do amfiteatru obowiązkowa będzie także dezynfekcja rąk. W seansach mogą uczestniczyć jedynie osoby zdrowe, niemające żadnych objawów chorobowych, w tym przede wszystkim: wysokiej gorączki, objawów grypopodobnych, bóli mięśni, stawów, głowy, itd. Osoby, u których one powinny zostać w domu i telefonicznie skontaktować się z lekarzem lub służbami sanitarnymi. BCK wprowadziło także limit osób, które będą mogły wejść na teren amfiteatru. Każdy przed wejściem będzie musiał także wypełnić ankietę (można ją również pobrać ze strony BCK, wydrukować i przynieść wypełnioną). Podzielona została widownia w amfiteatrze tak by zachować odpowiednie odstępy. Obowiązkowe jest również zachowanie bezpiecznego dystansu – minimum 2 metrów od siebie. 

W repertuarze Letniego Kina Plenerowego znalazło się wiele znanych filmów. Nie brakuje znanych komedii, polskich produkcji, filmów muzycznych oraz wojennych. Znalazło się także miejsce na filmy biograficzne. Wśród propozycji każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. BCK zaplanowało seanse takich filmów jak: „Legiony” (13.06, g. 21:30), „Seksmisja” (20.06, g. 21:30), „Nietykalni” (27.06, g. 21:30), „Zenek” (04.07, g. 21:30), „Bękarty wojny” (11.07, g. 21:30), „Mamuśki maja wychodne” (18.07, g. 21:30), „Co nas kręci, co nas podnieca” (25.07, g. 21:30), „Miasto 44” (01.08, g. 21:00), „Maria Skłodowska-Curie” (08.08, g. 21:00), „303. Bitwa o Anglię” (15.08, g. 21:00), „Córki dancingu” (22.08, g. 21:00) oraz  „Dzień dobry, kocham Cię” (29.08, g. 21:00). 

Jak informuje BCK, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zwłaszcza opadów deszczu lub silnego wiatru, seanse nie będą realizowane. Ewentualne informacje o przeniesieniu ich na inny termin, publikowane będą na stronie instytucji. 

Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi informacjami na temat Letniego Kina Plenerowego BCK. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.bck-brzeg.pl