„Bękarty wojny” – kolejny seans Letniego Kina Plenerowego w brzeskim amfiteatrze

0

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny seans kina plenerowego. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć jedną z najpopularniejszych produkcji Quentina Tarantino. Film pt. „Bękarty wojny” zaplanowano już jutro, w sobotę (11.07) na godzinę 21:30.

„Bękarty wojny” to film wojenny, którego reżyserem jest jeden z najlepszych twórców kina – Quentin Tarantino. Na ekranie zobaczyć będzie można plejadę gwiazd hollywoodzkiego i europejskiego kina.

Akcja rozpoczyna się we Francji, która znajduje się w okupacji. Pierwszym obrazem jest egzekucja rodziny Shosanny Dreyfus (Mélanie Laurent), której dziewczyna jest świadkiem. Mordercą jest nazistowski pułkownik Hans Landa (Christoph Waltz). Samej dziewczynie udaje się uciec przed śmiercią i osiedlić się w Paryżu. Tam przyjmuje nową tożsamość i pracuje jako właścicielka kina.

W innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Do jego oddziału dołącza się, grana przez Diane Kruger, Bridger von Hammersmark – niemiecka agentka i aktorka. Jej misją jest pozbawienie władzy przywódców III Rzeszy. Losy bohaterów łączą się pod kinowym afiszem – Shosanna przygotowuje bowiem własny plan zemsty.

Film wyświetlony zostanie w sobotę (11.07) o godz. 21:30 na ekranie Letniego Kina Plenerowego w brzeskim amfiteatrze. Wstęp na seans jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują także specjalne zasady wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Każdy widz zobowiązany jest do przegania zasad i obostrzeń sanitarnych w tym, m.in. wypełnienia obowiązkowej ankiety informacyjnej (obowiązkowo podać należy imię i nazwisko, adres oraz nr telefonu). Ankietę można pobrać ze strony Brzeskiego Centrum Kultury lub wypełnić przy wejściu do amfiteatru. Obowiązkowe jest także zachowanie bezpiecznego odstępu, odległości – min. 2 m, zakrywanie na terenie amfiteatru ust i nosa – maseczką lub przyłbicą, zapoznanie się z treścią regulaminu kina plenerowego, a także niezajmowania wyłączonych miejsc na widowni. W trakcie seansu obowiązuje limit widzów – do 150 os.

Dla przypomnienia, seanse Letniego Kina Plenerowego odbywają się w soboty czerwca, lipca i sierpnia w brzeskim amfiteatrze. Repertuar kina, a także wszystkie szczegóły dostępne są na stronie organizatora: www.bck-brzeg.pl.