Grodkowska Biblioteka zaprasza na wakacyjne zajęcia

0

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie w lipcu i sierpniu realizować będzie cykl warsztatów, zajęć i wydarzeń, pn. „Wakacje w Bibliotece”. Zajęcia odbywać się będą w Dziale Edukacji Regionalnej (w Ratuszu). Oddział dla dzieci przygotował z kolei atrakcje online.

Tegoroczne zajęcia odbędą się z zachowaniem obostrzeń i szczególnych zasad sanitarnych. Każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną maseczkę lub przyłbicę. Przy wejściu do Ratusza należy także zdezynfekować ręce. Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod numerem telefonu: 77 415 54 28.

Zajęcia w Dziale Edukacji Regionalnej (II p. Ratusz)

W Dziale Edukacji Regionalnej zaplanowano ciekawe zajęcia związane z legendami, historią Grodkowa, a nawet roślinnością i zwierzętami miasta.
W dn. 14-15.07.2020 o godz. 10:00 zaplanowano warsztaty, pn. „Grodkowski Alfabet” – czyli zajęcia związane z regionaliami Grodkowa i okolic. To propozycja dla dzieci od 9 lat (limit: 6 os.). Kolejne zajęcia związane będą z hrabią Gaschin i odbędą, pn. „Psotny hrabia” w dn. 21-22.07 o godz. 10:00. To zajęcia również dla dzieci od 9 lat (limit: 6 os.). Dla tej samej grupy wiekowej, pod koniec lipca, tj. w dn. 28-29.07 o godz. 10:00 zaplanowano zajęcia, pn. „Grodkowska Fauna i Flora”, które związane będą ze zwierzętami i roślinami gminy Grodków.
W sierpniu, a dokładniej 15.08 odbędą się z kolei zajęcia plastyczne, pn. „Listy z wakacji”. Uczestnicy stworzą własny zestaw papeterii wybraną techniką plastyczną. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach – gr. I – o godz. 10:00 i gr. II – o godz. 12:00. To propozycja dla osób od 14 lat (limit: 6 os.).

Oddział dla dzieci zaprasza na lipcowe „Wakacyjne spotkania Online”

Atrakcje online przygotował też Oddział dla dzieci. Jedną z nich będzie akcja „Książki na pogodę i niepogodę”, w ramach której prezentowane będą książki dla dzieci i młodzieży. Oprócz tego, zaplanowano także konkurs, pn. „Wakacyjne wyzwania czytelnicze” – od 1. lipca w każdy czwartek na stronie fb Biblioteki w Ratuszu będzie się pojawiała zagadka dotycząca bohatera literackiego z książek dla dzieci. Może to być część okładki, fragment tekstu, zabawa w skojarzenia, rebus. Na pierwszą osobę, która poda w komentarzu prawidłową odpowiedź czeka nagroda!
Oddział dla dzieci zachęca też, by chwalić się swoimi talentami plastycznymi: – „Bardzo chętnie obejrzymy Wasze rysunki przedstawiające ulubionych bohaterów literackich i zamieścimy je w „Galerii Plastycznej” na stronie fb Biblioteki w Ratuszu”. – czytamy w komunikacie na stronie MGBP w Grodkowie.
Uczestnik, który zechce zamieścić zdjęcie swojej pracy plastycznej proszony jest o podpisanie zgody na umieszczenie pracy na stronie fb Biblioteki w Ratuszu. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
Szczegóły zajęć i zapisów, zasady i wszystkie obostrzenia dostępne są na stronie Biblioteki – www.biblioteka-grodkow.pl. W imieniu organizatora zapraszamy na zajęcia!