Kino Odra w Oławie zaprasza na najnowsze propozycje filmowe!

0
fot. materiały prasowe / Kino Odra

W tym tygodniu na dużym ekranie: „Wiking i magiczny miecz”, „Na topie ”, „Coś się kończy, coś zaczyna” (tylko do czwartku 16 lipca), „Kult. Film” (tylko raz! 15 lipca o godz. 17:15), „Niezwykłe lato z Tess ”, „Zaginiona dziewczyna”, „#tuiteraz”.


Wiking i magiczny miecz
Pełna niezwykłych perypetii i szalonego humoru opowieść o tym, że nie musisz być wielki jak niedźwiedź i mieć bicepsów ze stali, żeby zostać prawdziwym bohaterem. Jeden niewyrośnięty wiking plus jeden magiczny miecz równa się milion zwariowanych przygód!
Wigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem problemów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury mamuta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która wyruszyć ma na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmierzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczelnym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia.
Kiedy gramy?
13/07 godz. 15:15; 14/07 godz. 15:30; 15/07 godz. 11:00; 16.07 godz. 11:00 i 15:30; 17/07 13:30; 18/07 godz. 13:30; 19/07 godz. 13:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/wiking-i-magiczny-miecz/

Na topie
Idealny film na lato. Dostarczy widzom wiele pozytywnych emocji. Dakota Johnson i Tracee Ellis Ross tworzą niezapomniany, pełen energii kobiecy duet. Obraz znakomitych producentów: Tima Bevana i Erica Fellnera („Dziennik Bridget Jones”, „To własnie miłość”, „Notting Hill”) ze wspaniałą ścieżką dźwiękową.  Jesteśmy w samym centrum błyszczącego, gwiazdorskiego muzycznego świata. Grace Davis to supergwiazda, której talent (i ego) osiągnęły szczyty. Maggie to przepracowana osobista asystentka Grace. Jest kimś w rodzaju „dziewczynki na posyłki”, nie porzuciła jednak dziecięcego marzenia o produkowaniu muzyki. Kiedy menadżer Grace (w tej roli Ice Cube) daje jej propozycję, która mogłaby zmienić kurs jej kariery, Maggie i Grace łączą szyki, planując coś, co zmieni ich życie na zawsze.
Ten film wyświetlamy także w cyklu Wakacyjne Kino Seniora 14 lipca o godz. 10:00. Bilety dla seniorów w promocyjnej cenie 5 zł!
Kiedy gramy?
13/07 godz. 17:15; 14/07 godz. 10:00 i 20:00; 15/07 godz. 17:15; 16/07 godz. 20:00; 17/07 godz. 17:35; 18/07 godz. 20:00; 19/07 godz. 17:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/na-topie/

Coś się kończy, coś zaczyna
Specjalista od współczesnych historii o zakochanych, Drake Doremus, w swoim najnowszym filmie bierze pod lupę zjawisko „tej jedynej” lub „tego jedynego”, który, według stereotypów, ma być zwieńczeniem miłosnych poszukiwań. Doremus zadaje pytanie: co jeśli prawdziwe spełnienie znajdziemy nie w jednym, ale w dwóch różnych związkach? 
Daphne rzuca pracę, rozstaje się z chłopakiem, przeprowadza do siostry i chce zmienić coś w swoim życiu: postanawia odpocząć od związków. Jednak kiedy na jednej imprezie poznaje Jacka i Franka, i zaczyna spotykać się z nimi jednocześnie, jej plan rozpływa się w powietrzu. Energię filmu napędza znakomite aktorskie trio: znana z serii „Zbuntowana” Shailene Woodley (udowadniająca, że dojrzała do portretowania złożonych, wielobarwnych bohaterek), Sebastian Stan (gwiazda „Avengersów”, znany także m.in. z „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”) oraz Jamie Dornan (grający na przekór swojemu emploi z „50 twarzy Greya”).
Kiedy gramy?
13/07 godz. 20:00; 14/07 godz. 17:30; 15.07 godz. 20:00; 16/07 godz. 17:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/cos-sie-konczy-cos-zaczyna/

Kult. Film
Przypominamy na dużym ekranie dokument muzyczny „Kult. Film”, prezentowany w Kinie ODRA jesienią ubiegłego roku. Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.
„Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami.
Kiedy gramy?
15/07 godz. 17:15.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/14839/

Niezwykłe lato z Tess
Wielokrotnie nagradzany: Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2019 – Najlepszy film dla dzieci – nagroda edukatorów filmowych, Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2019 – Najlepszy film – wyróżnienie jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych; Berlin International Film Festival 2019 – Najlepszy film fabularny, Kino Dzieci 2019 – Najlepszy film – wyróżnienie jury dziennikarzy. Krystalicznie czysta woda, gonitwy po plaży i odpoczynek w pełnym słońcu – tak zapowiada się idealny wakacyjny wyjazd. Niestety, brat Sama już pierwszego dnia na plaży łamie nogę… Pechowy wypadek sprawia jednak, że nieco nieśmiały Sam poznaje Tess – przyjazną, choć trochę osobliwą dziewczynę, która skrywa tajemnicę. Refleksyjny Sam postanawia praktykować samotność podczas wyjazdu, a swoje coraz dłuższe treningi zapisuje w specjalnym zeszycie. Mimo to Tess wciąga go w niecodzienną przygodę. Dzięki niej chłopiec odkryje, jak ważne są chwile spędzane z bliskimi osobami. Niezwykłe lato zmieni ich życia na zawsze…
Kiedy gramy?
17/07 godz. 15:30; 18/07 godz. 15:30; 19/07 godz. 15:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/niezwykle-lato-z-tess/

Zaginiona dziewczyna
Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o osaczeniu oraz walce o własną godność i dobre imię. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.  
Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki. Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą dotknąć bohaterkę. Czy uda jej się dowieść prawdy?
Kiedy gramy?
17/07 godz. 20:10; 19/07 godz. 19:45.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/zaginiona-dziewczyna/

#tuiteraz
Historia francuskiego szefa kuchni, którego życie wywraca do góry nogami instagramowa znajomość z piękna i tajemniczą Koreanką Soo.
Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Dumny z dwóch dorosłych synów i za pan brat z wyrozumiałą eks żoną, wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy zupełnie przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei. Ich Instagramowe kontakty nie mają końca. Stéphane opowiada jej o przepięknych widokach z francuskiej części Kraju Basków a ona o życiu w Seulu, mieście kwitnącej wiśni. Pomimo dystansu i barier kulturowych świetnie się rozumieją. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu. Na lotnisku spotyka go niemiła niespodzianka. Soo, pomimo obietnicy, nie pojawia się w umówionym miejscu. Przez kilka dni koczuje na najnowocześniejszym i największym lotnisku świata z nadzieją że Soo się jednak zjawi. Poznaje pracowników lotniska, zaprzyjaźnia się z koszykarzami francuskiej reprezentacji, gotuje z tamtejszym kucharzem. Jego niewiarygodna historia trafia do internetu, hasztag „iamhere” błyskawiczne zyskuje popularność, a Stéphane zostaje okrzyknięty „francuskim kochankiem”. Czy Stéphane’owi uda się odnaleźć Soo?
Kiedy gramy?
18/07 godz. 17:35.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/tuiteraz/