Letnie Kino Plenerowe: „Miasto 44” w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

0
fot: materiały prasowe

Każdy Polak powinien wiedzieć, że 1. sierpnia obchodzona jest rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym, Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na film, pt. „Miasto 44”, który zaprezentowany zostanie w sobotę (01.08) na ekranie Letniego Kina Plenerowego w amfiteatrze miejskim. Seans rozpocznie się o godz. 21:00.

„Miasto 44” to dramat wojenny w reżyserii Jana Komasy. To historia młodych Polaków, którzy dorastają w czasie wojny, pełnej okrucieństwa i dramatów. Nie brakuje im jednak chęci do działania, namiętności, porywczości, a także chęci do zmian. Potrafią żyć tak, jakby każdy dzień był ostatnim dniem ich życia.

Akcja filmu dzieje się latem 1944 roku w Warszawie. Główny bohater – Stefan, grany przez Józefa Pawłowskiego – opiekuje się matką i bratem. Jego ojciec – oficer Wojska Polskiego – zginął w 1939 roku. Stefan pracuje w fabryce, ale ma dość upokorzeń ze strony okupantów – Niemców. Chciałby walczyć o Ojczyznę. Ma jednak ogromny problem, bo obiecał swojej mamie, że nie będzie działał w ruchu oporu. Łamie złożoną obietnicę i zaciąga się do Armii Krajowej. Do walki konspiracyjnej wciąga go, grana przez Annę Próchniak, Kama, którą zna od dziecka. Okazuje się, że dziewczyna jest zakochana w Stefanie i liczy na to, że po wojnie będą mogli być razem. Na drodze Stefana pojawia się jednak Biedronka (grana przez Zofię Wichłacz), w której chłopak zakochuje się właściwie od pierwszego wejrzenia. Nie mogą jednak zbyt długo cieszyć się z miłości… O tym jak potoczą się ich losy dowiemy się już w sobotę (01.08.2020) o godz. 21:00 w trakcie seansu w brzeskim amfiteatrze.

Wstęp na seans jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują także specjalne zasady wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Każdy widz zobowiązany jest do przegania zasad i obostrzeń sanitarnych w tym, m.in. wypełnienia obowiązkowej ankiety informacyjnej (obowiązkowo podać należy imię i nazwisko, adres oraz nr telefonu). Ankietę można pobrać ze strony Brzeskiego Centrum Kultury lub wypełnić przy wejściu do amfiteatru. Obowiązkowe jest także zachowanie bezpiecznego odstępu, odległości – min. 2 m, zakrywanie na terenie amfiteatru ust i nosa – maseczką lub przyłbicą, zapoznanie się z treścią regulaminu kina plenerowego, a także niezajmowania wyłączonych miejsc na widowni. W trakcie seansu obowiązuje limit widzów.


Dla przypomnienia, seanse Letniego Kina Plenerowego odbywają się w soboty czerwca, lipca i sierpnia w brzeskim amfiteatrze. Repertuar kina, a także wszystkie szczegóły dostępne są na stronie organizatora: www.bck-brzeg.pl.