Konkurs fotograficzno-kulinarny dla Seniorów

0

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkich chętnych Seniorów z Województwa Opolskiego do udziału w konkursie fotograficzno-kulinarnym pn.: „Stół łączy pokolenia – podaj dalej i inspiruj”. Do zdobycia atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia przyjmowane są do 30. września.

Celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych województwa opolskiego oraz budowa i wspieranie tożsamości kulturowej w oparciu o tradycje regionu. To także forma promowania regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności regionalnych tradycji kulinarnych. Konkurs jest też okazją do rozpowszechniania wiedzy o dziedzictwie kulinarnym województwa opolskiego.

Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie potrawy charakterystycznej dla województwa opolskiego z użyciem produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego lub potrawy wpisanej na Listę Produktów Tradycyjnych Opolszczyzny. Następnie należy wykonać fotografię przygotowanej potrawy oraz dołączyć do niej opis dania. Do zgłoszenia należy dodać także formularz i przesłać kompletną aplikację konkursową w terminie do 30.09.2020 na adres: KOWR OT w Opolu, ul. 1 Maja 6, 45-068 Opole z dopiskiem: konkurs „Stół łączy pokolenia – podaj dalej i inspiruj”.

Co warto podkreślić, konkurs skierowany jest dla osób powyżej 65 lat, które mieszkają na terenie województwa opolskiego. Jury oceniać będzie zgodność pracy z tematyką Konkursu tj. promocją produktów i potraw wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego; oryginalność, pomysłowość zaprezentowania wykonania potrawy i jej opisu, a także walory artystyczne i estetyczne fotografii.

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Będą to nagrody rzeczowe o wartości: 800 zł – za I miejsce, 550 zł – za II miejsce i 350 zł – za III miejsce. Wyniki konkursu opublikowane zostaną do 15. października.

Szczegóły konkursu, regulamin, karta zgłoszenia dostępne są na tronie internetowej: https://www.kowr.gov.pl/o-kowr/informacje-z-regionow/stol-laczy-pokolenia-podaj-dalej-i-inspiruj-konkurs-kulinarno-fotograficzny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.