Pokazy produkcji dużego ekranu z „Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów” w Szydłowicach

0

W czwartek 20. sierpnia w świetlicy wiejskiej w Szydłowicach zostaną zaprezentowane filmy wyróżnione na wrocławskim „Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niepokalanów”. W ramach tego wydarzenia zaprezentowane zostaną produkcje fabularne: „Sprawiedliwy”, „Bóg w Krakowie”, „Pionierzy”, „Jako w niebie tak i w Komańczy”.

Ponadto na pokazy przybędą goście specjalni, którzy nie tylko wprowadzą widzów w świat filmów, ale także odpowiedzą na ich pytania. Swoją obecność na pokazach potwierdzili m.in. reżyser filmu „Bóg w Krakowie” Dariusz Regucki, reżyser filmu „Jako w niebie, tak i w Komańczy” Maciej Wójcik, czy Krzysztof Kunert, reżyser filmu „Pionierzy”. 
Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Zaczynamy o 15.00. Wśród przybyłych widzów zostanie przeprowadzone głosowanie na najlepszy film pokazu, a dla osób głosujących zostaną rozlosowane nagrody.

Nie zapomnijcie o maseczkach!

Tekst: Eugeniusz Szewczuk

Dodatkowe informacje o filmach:


1. „Sprawiedliwy”, reż. Michał Szczerbic, Polska – film wyświetlany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu w roku 2018.
Żydówka Hanna przyjeżdża do Polski w latach 60. XX wieku , by odbyć podróż śladami swej przeszłości. Ocalona jako dziecko przez polską rodzinę, wraca do Polski, chcąc przekonać swoich wybawców do przyjęcia medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Zwiastun: 


2. „Bóg w Krakowie”, reż. Dariusz Regucki, Polska – to film o potędze Bożego Miłosierdzia i tęsknocie człowieka za Stwórcą. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciskają wielcy święci: św. Jan Paweł II, św. Brat Albert, św. Jadwiga, św. Faustyna, a nawet… św. Rita, a niezwykłe sceny rozgrywają się w pełnych mistyki miejscach.

Zwiastun:


Filmy dokumentalne:


1. „Pionierzy”, reż. K. Kunert, 2018 – to godzinna opowieść o ludziach, którzy przybyli do Wrocławia zaraz po II wojnie światowej i rozpoczęli odbudowę wymarłego, zniszczonego miasta. Wśród nich są znane osobistości i zwyczajni ludzie, którzy przybyli do Wrocławia w poszukiwaniu lepszego życia.

Informacje: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1251220

2. „Jako w niebie, tak i w Komańczy”, reż. Maciej Wójcik, 2017 – dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Jest już czwartym filmem Bogdana Miszczaka z cyklu „Historyczny pejzaż Podkarpacia”. Przybliża dotychczas mało znany, a jakże ważny okres z życia Prymasa Tysiąclecia. Film jest debiutem reżyserskim dziennikarza telewizyjnego Macieja Wójcika.

Zwiastun: