Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu szykuje moc atrakcji!

0
Fot. UM w Brzegu

„Kreatywna Biblioteka” to projekt, który rozpocznie się 26 września i przyniesie wszystkim uczestnikom wielką dawkę zabawy, zwiedzania i poznawania historii Brzegu. Cykl wydarzeń skierowany jest do wszystkich grup wiekowych i potrwa aż do 20 listopada!


Mobilna gra na smartfonach pn. „Alternatywny Brzeg, spotkanie z Ewą Liszka, spacer ulicami Brzegu z Romualdem Nowakiem oraz spotkanie z Michałem Cetnarowskim, to główne punkty projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Księcia Ludwika I w Brzegu.

Wydarzenie rozpocznie się 26 września o godz. 11:00. Wówczas premierowo wystartuje mobilna gra pn. „Alternatywny Brzeg”:

– „Czy wkrótce Brzeg zniknie z mapy świata? Czy jego urocze zakątki przestaną istnieć? Walcz z czarnymi mocami, które czają się na każdym rogu ulicy, w zabytkowych miejscach oraz starych kamienicach. Niech narzędziem Twojej walki będzie smartfon! Wystarczy tylko pobrać aplikację Action Track i zeskanować dostępny w bibliotece kod QR” – czytamy w krótkiej zapowiedź mobilnej gry miejskiej.

– „Gra miejska zawsze kojarzy się z bieganiem po mieście z mapą i wskazówkami. W naszej grze oba te elementy będą w smartfonie, a poza nimi także zadania do wykonania, które zaliczyć będzie można tylko w określonych miejscach. Aplikację „Action Track” można pobrać na każdy smartfon z androidem, a w niej zeskanować specjalny kod graficzny QR, który będzie czekał aż do końca roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To z tego miejsca zaczyna się ta niesamowita przygoda” – mówi Katarzyna Oćwieja-Grądziel, dyrektor MBP w Brzegu.

Oprócz premierowej rozgrywki, 26 września o godz. 13:30 w miejskiej bibliotece przy ul. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z Ewą Liszką, a tematem rozmów będą oczywiście brzeskie legendy. Na zwiedzanie brzeskich zabytków, głównie willi brzeskich fabrykantów, zabierze nas Romuald Nowak. Spacer ulicami Brzegu w towarzystwie historyka sztuki odbędzie się 15 października o godz. 16:00.

Projekt „Kreatywna Biblioteka” zostanie zakończony spotkaniem tematycznym z Michałem Cetnarowskim. Wydarzenie pt. „Małe ojczyzny, duże literatury” rozpocznie się 20 listopada o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu.

Dodajmy, że zadanie „Kreatywna Biblioteka” jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik „Panorama” oraz portal Brzeg24.pl.