Weekend w TV (25 – 27 września)

0
Obraz Alexander Antropov z Pixabay

Kolejne propozycje filmowe na weekendowe wieczory. Przygotowaliśmy trochę fantastyki, grozy i sensacji, ale też filmy z gatunku thriller i science fiction. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dlatego sprawdźcie koniecznie, co ciekawego można znaleźć w telewizji tym razem.

PIĄTEK

TVN
20.05 Harry Potter i Czara Ognia

Do Hogwartu zjeżdżają się uczniowie innych szkół magii, by wziąć udział w bardzo wymagającym, a czasem nawet śmiertelnym Turnieju Trójmagicznym. Z niejasnych powodów udział w turnieju musi wziąć także Harry Potter. Przed nim trzy bardzo niebezpieczne zadania. Co więcej, Voldemort znowu o sobie przypomina.

TVP 1
21.00 Hobbit: Pustkowie Smauga

Kontynuacja historii Bilbo Bagginsa i jego 13 krasnoludzkich towarzyszy przemierzających Śródziemie, by odzyskać Erebor – dawne królestwo krasnoludów – i znajdujące się w nim skarby, obecnie zajmowane przez smoka Smauga. Podróż powoli dobiega końca, a groźna bestia jest coraz bliżej.


Polsat
0.10 Ghost Rider


Kaskader Johny Blaze chce uratować swojego śmiertelnie chorego ojca. W tym celu podpisuje cyrograf z Mefistofelesem, który w zamian za pomoc żąda duszy chłopaka. Kilka lat później diabeł wraca do niego i proponuje, że uwolni jego duszę, jeśli Johny stanie się Ghost Riderem i co noc jako płonący szkielet będzie ścigać grzeszników.

SOBOTA

TVN 7
20.00 Zmierzch: Przed świtem, część II


Ostatnia część sagi Zmierzch na podstawie książki Stephenie Meyer. Nadszedł czas na starcie z rodziną Volturi, która chce zabić córkę Cullenów – Renesmee. Ich zdaniem dziecko będące w połowie człowiekiem, a w połowie wampirem stanowi śmiertelne zagrożenie dla obu ras.


TVP 1
21.00 Tomb Raider

Aby odnaleźć ojca, który zaginął, gdy Lara Croft była nastolatką, kobieta musi wyruszyć na swoją pierwszą, niebezpieczną wyprawę. Jej celem jest mityczna wyspa u wybrzeży Japonii i znajdujący się na niej grobowiec. Ekspedycja jest śmiertelnie niebezpieczna i wymaga od Lary przezwyciężenia własnych lęków.

TVN
0.25 Inni

W starej, ciemnej posiadłości na wyspie u wybrzeży Anglii mieszka Grace z dwójką dzieci, które cierpią na alergię na światło słoneczne. Mąż kobiety przebywa na wojnie i wszyscy z niecierpliwością oczekują jego powrotu. Pewnego dnia Grace decyduje się przyjąć na służbę kilka osób. Wydaje się, że wraz z nimi w domu pojawił się ktoś jeszcze…

NIEDZIELA

TVN 7
20.00 Lucy

Mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje zakładniczką dilera narkotyków. W jej brzuchu zostaje umieszczony narkotyk, który ma przemycić. Przez przypadek substancja przenika do organizmu Lucy, a jej ciało, a przede wszystkim mózg, zaczynają mutować. W wyniku tych przemian dziewczyna zyskuje nadprzyrodzone zdolności.

TVP 2
21.55 Mróz

Szesnastoletnia Isla Wallis postanawia skonfrontować się z ojcem, który przebywa w więzieniu za zamordowanie jej matki. Tam dziewczyna dowiaduje się o śmierci kilku kobiet, które były w bliskim kontakcie z jej matką. Isla zaczyna podejrzewać, że jej ojciec jest niewinny, a za zbrodnię odpowiada seryjny morderca. Śledztwo nastolatki ujawnia przerażającą prawdę o wydarzeniach sprzed lat.

TVN
22.30 Wyścig śmierci

Niesłusznie oskarżony o śmierć żony zwycięzca wyścigów NASCAR – Jansen Ames – ma szansę na przedterminowe zwolnienie z więzienia. W tym celu musi wziąć udział w krwawym wyścigu samochodowym, organizowanym przez naczelniczkę zakładu. Mężczyzna musi wygrać 5 wyścigów z innymi więźniami, spośród których najgroźniejszy jest Machine Gun Joe.