Kino Odra zaprasza na bajkowe i filmowe hity

0

W jesienne popołudnia i wieczory zapraszamy do Kina Odra w Oławie. W tym tygodniu na dużym ekranie: „Trole 2”, „Szarlatan”, „Jak zostać gwiazdą”, „Banksterzy”, „Tarapaty 2”.


Trolle 2
Po gigantycznym sukcesie pierwszej części, zachwytach krytyków i publiczności oraz międzynarodowych nagrodach (nominacja do Oscara® za piosenkę „Can’t Stop the Feeling” Justina Timberlake’a, która stała się najczęściej ściąganą piosenką 2016 roku), czas na zupełnie nową przygodę! Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe – niebezpieczne – lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi.
Kiedy gramy?
12/10 godz. 15:30 i 17:40; 13/10 godz. 15:30 i 17:40; 14/10 godz. 15:30 i 17:40; 15/10 godz. 15:30 i 17:40; 16/10 godz. 16:00; 17/10 godz. 15:30; 18/10 godz. 15:30; 19/10 godz. 16:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/trolle-2/

Szarlatan
Jedna z najwybitniejszych reżyserek światowego kina, Agnieszka Holland, powraca w opartej na faktach historii czechosłowackiego zielarza i uzdrowiciela Jana Mikolaska, który swoją kontrowersyjną leczniczą praktykę rozpoczął na początku XX wieku.
„Szarlatan” to niejednoznaczna, trzymająca w napięciu opowieść o człowieku bez medycznych kwalifikacji, który poznał lecznicą moc natury i posiadł dar uzdrawiania. Przez ponad 60 lat swojej działalności uratował życie i zdrowie tysiącom ludzi. Jego nazwisko znane było w całej Europie, a wśród jego pacjentów znajdowały się osobistości tamtych czasów, nie tylko angielski król i prezydent Czechosłowacji, ale również wysocy rangą hitlerowcy. Przez jednych uważany za cudotwórcę, przez innych – za szarlatana, w czasach komunistycznych działalność Mikolaska ściągnęła na niego śmiertelne niebezpieczeństwo… Tylko do czwartku 15 października w Kinie Odra!
Kiedy gramy?
12/10 godz. 19:50; 13/10 godz. 19:50; 14/10 godz. 19:50; 15/10 godz. 19:50.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/szarlatan/

Jak zostać gwiazdą
Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać…
Kiedy gramy?
16/10 godz. 18:05; 17/10 godz. 13:00; 18/10 godz. 20:10; 19/10 godz. 18:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/jak-zostac-gwiazda/

Banksterzy
Karolina (Katarzyna Zawadzka) pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy – kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa – Adama (Tomasz Karolak), bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jan (Jan Frycz) jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur (Rafał Zawierucha) – ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz (Antoni Królikowski), który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń, których przebieg ujawni szokujący mechanizm manipulacji, żerujących na potrzebach i emocjach, ale też bezwzględną i bezduszną siłę systemu bankowego. A gdy skończą się wszystkie racjonalne rozwiązania, bohaterom pozostaną już tylko najbardziej dramatyczne wybory.
Kiedy gramy?
16/10 godz. 20:35; 17/10 godz. 20:00; 18/10 godz. 17:40; 19/10 godz. 20:25.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/banksterzy/

Tarapaty 2
Kolejna porcja przygód Julki i Olka! Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – Plaża w Pourville Moneta, przed dziećmi staje zadanie – odnaleźć obraz, odkryć tożsamość złodzieja i uratować niewinnie oskarżoną o kradzież malarkę. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana dwunastolatka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. I o tym, przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.
Tylko w weekend 17-18 października.
Kiedy gramy?
17/10 godz. 17:45; 18/10 godz. 13:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/tarapaty-2/