Weekend w TV (11 – 13 grudnia)

0
Obraz Alexander Antropov z Pixabay

Kolejne propozycje filmowe na weekendowe wieczory. Przygotowaliśmy trochę komedii, dramatu i sensacji, ale też filmy z gatunku thriller i horror. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dlatego sprawdźcie koniecznie, co ciekawego można znaleźć w telewizji tym razem.

PIĄTEK

Polsat
20.00 Kraina Lodu
Historia, która skradła miliony dziecięcych serc na całym świecie. W królestwie Arandelle zapanowała wieczna zima. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi Elsa, królująca nad śniegiem i lodem, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Z pomocą krainie rusza Anna, młodsza siostra Elsy, której towarzyszą Kristoff, renifer Sven i sympatyczny bałwan Olaf.TVP 1
21.00 Niezgodna
W dalekiej przyszłości ludzkość zamieszkująca metropolię wzniesioną na ruinach Chicago jest podzielona na 5 grup. Przynależność do każdej z nich jest uzależniona od testu badającego wrodzone predyspozycje i cechy charakteru. Nastoletnia Tris Pryor zostaje przydzielona do kilku grup, a w związku z tym uznana za zagrożenie. Dziewczyna musi uciekać do podziemia.


TVN
22.00 W samym sercu morza
Autentyczna i dramatyczna historia Essex – statku wielorybniczego z Nowej Anglii, która była inspiracją dla powieści Hermana Melville’a „Moby Dick”. Jest zima 1980 roku. Essex zostaje zaatakowany przez ogromnego wieloryba. Załoga stara się zrobić wszystko, by przetrwać i wrócić do domu. Przed nimi 90 długich dni walki z żywiołem, głodem i własnymi słabościami.

SOBOTA

Polsat
20.05 Iron Man
Tony Stark jest multimilionerem, genialnym wynalazcą i szefem firmy, która jest głównym dostawcą broni dla rządu Stanów Zjednoczonych. Porwany przez rebeliantów jest zmuszany do stworzenia dla nich nowoczesnej broni. Mężczyzna jednak zamiast tego konstruuje kombinezon, który umożliwia mu ucieczkę. Tak zaczyna się historia walczącego ze złem Iron Mana.

TVP 1
21.30 Dla niej wszystko
Żona Johna Brennana – Lara – zostaje oskarżona o zamordowanie przełożonej, a następnie skazana na długoletni pobyt w więzieniu. Zrozpaczony mężczyzna nie wierzy, że jego żona mogła się do tego posunąć i robi wszystko, by udowodnić jej niewinność. Kiedy zgodne z prawem działania nie przynoszą efektu, John postanawia zorganizować ucieczkę kobiety z więzienia.

TV Puls 2
23.00 Motel
Kiedy Davidowi i Amy Fox psuje się samochód, muszą znaleźć dla siebie nocleg. Trafiają do motelu, w którym zostają umieszczeni w zaniedbanym pokoju, dumnie nazywanym „apartamentem dla nowożeńców”. Wkrótce okazuje się, że śledzi ich tam ukryta kamera, pokój był świadkiem przerażających scen, a sam motel jest prowadzony przez psychopatów.

NIEDZIELA

TVP 2
20.00 Złodziejski kodeks
Keith Ripley jest bardzo doświadczonym złodziejem, uważanym za mistrza w swoim fachu. Przy ostatnim skoku, jaki planuje, potrzebuje jednak pomocy. Za cel obrał sobie bowiem dwa jajka Fabergé, warte po 20 milionów dolarów, które są bardzo dobrze chronione. Angażuje więc młodego Gabriela Martina, który brak doświadczenia nadrabia pewnością siebie.


Polsat
22.10 Gliniarz z Beverly Hills
Policjant z Detroit – Axel Foley – stara się rozwikłać zagadkę śmierci swojego przyjaciela. W trakcie śledztwa odkrywa, że mężczyzna wiedział o nielegalnych interesach swojego pracodawcy, Victora Maitlanda. Axel jest przekonany, że Victor zlecił to zabójstwo. Kiedy informuje o tym swojego przełożonego, ten sugeruje mu, że powinien zniknąć z miasta. Ale Axel chce znać prawdę.

TV Puls
23.45 Długi pocałunek na dobranoc
Samantha od wielu lat cierpi na amnezję, po spowodowaniu wypadku samochodowego zaczyna jednak odzyskiwać wspomnienia. Nocami dręczą ją też koszmary, w których wiedzie życie zupełnie innej kobiety. Kiedy twarz Samanthy pojawia się w telewizji za sprawą parady świątecznej, w której brała udział, zostaje zidentyfikowana jako tajna agentka i zawodowa morderczyni.