29. finał WOŚP już w niedzielę! W Brzegu będzie „mobilne światełko do nieba”

0
fot. archiwum /światełko do nieba podczas 27. finału WOŚP w Brzegu

Ponad setka wolontariuszy z Brzegu i Lewina Brzeskiego, wyruszy w niedzielę (31.01) kwestować na ulicach miast. Nie zabraknie także licytacji, jednak w nieco innej formie, niż odbywały się w ostatnich latach. Nawet WOŚP-owe „światełko do nieba” będzie miało odmienny charakter, aby nie tworzyć skupisk ludzi.


Organizacja imprez plenerowych, które przez ostatnie lata towarzyszyły finałom WOŚP, stała się w tym roku niemożliwa, dlatego wolontariusze stawiają na niespotykane do tej pory pomysły. Licytacje będą przeprowadzone on-line, za pośrednictwem Facebooka lub specjalnej grupy na komunikatorze WhatsApp. Oprócz standardowych puszek pojawi się więcej terminali płatniczych, za pomocą których będzie można wesprzeć akcję „bezdotykowo”, a pokaz fajerwerków lub laserów zastąpi „mobilne światełko”, czyli podświetlony nośnik reklamowy, które kursując po mieście będzie darzył przechodniów WOŚP-ową muzyką i aktualnymi komunikatami na temat 29. finału.

– Brzeski sztab liczy 85 wolontariuszy. Nasza siedziba w niedzielę mieścić się będzie w Brzeskim Centrum Kultury, które również przez cały dzień będzie prowadziło specjalną audycję radiową. Tradycyjnie już, rano wyjdziemy z puszkami na miasto, a skończymy wieczorem. W tym roku mamy do dyspozycji dwa terminale płatnicze, więc będzie możliwość wparcia zbiórki kartą bankomatową lub telefonem. Jedną z atrakcji będzie „mobilne światełko do nieba”. Podświetlona reklama wyjedzie na ulice Brzegu tuż po zmroku, a muzyka którą usłyszymy sprawi nieco bardziej WOŚP-owy klimat – mówi Łukasz Mardas, szef sztabu WOŚP w Brzegu.

– Charytatywne licytacje przeprowadzimy on-line, a przedmioty jakie pojawią się na aukcjach będą naprawdę cenne i wyjątkowe. Koszulki, kalendarze, ręcznie malowane obrazy, gry i inne gadżety, a także płyty audio z podpisami artystów, sprzęt komputerowy, wielki kosz grzybów, weekend dla 4 osób w Rabce-Zdroju oraz vouchery na wspaniałe usługi, m.in. kosmetyczne i medyczne. Tego jest naprawdę dużo i nie sposób wszystko wymienić – wylicza Anna Głogowska, prezes Fundacji „Moc i Siła”.

Wpłaty za wylicytowane przedmioty będzie można dokonać na specjalną e-skarbonkę WOŚP lub bezpośrednio do puszki w siedzibie brzeskiego sztabu.

Przypomnijmy, że celem 29. finału WOŚP jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Ostatnia dedykowana zbiórka na laryngologię odbyła się 13 lat temu. Wówczas do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe.